Number of items: 579

22094.

1 800 HUF

Bözödi György: Romlás. I-II. köt. (Bp., 1940), Stádium, 252 p.; 300 p. Első kiadás. Egészvászon-kötésben.
22095.

1 800 HUF

Petőfi-album. Szerk.: Bartók Lajos, Endrődi Sándor, Szana Tamás. Bp., 1898, Athenaeum. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, széteső állapotban, hiányos.
22096.

1 800 HUF

Bracciolini, Poggio: Pajkos történetek. + A szerelem játékai. A novella régi olasz mesterei. Bev. és ford.: Roboz Andor. [Egybekötve]. Magyar Elzevirek. Bp., [1936], Rózsavölgyi és Társa, 186+(1) p.; 217+(5) p. Erotikus illusztrációval díszített kartonált papírkötésben, sérült, hiányos gerinccel, foltos borítóval.
22097.

1 800 HUF

Tiszai Pecasuli I.-II. Segédanyag a szakkör résztvevői részére 2015-2016. 27 + 44 p.
22098.

1 800 HUF

Egy ládányi vegyes könyv benne Magyar Művelődéstörténet sorozat reprint kötete Veres Péter első kiadás
22099.

1 400 HUF

Lin Yutang 5 kötete (6 könyv): A bölcs mosoly, Egy múló pillanat, Fehérek és színesek, Falevél a viharban, Mi kínaiak. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
22100.

1 800 HUF

Fenyő Miklós: Mélyvíz, csak megúszóknak - Idézőjel 1. - 2025, Free Spirit Publishing. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22101.

1 800 HUF

Elcsin, (Afandijev):  Az ezüstfurgon. [A fordító által dedikált.] [Budapest], (1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 232 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak nagyon sok szeretettel: Vándor Anna. Eger, 1981. június". Elcsin Afandijev (1943-2025) azeri író, politikus, a szovjet éra után 1993-tól évtizedekig Azerbajdzsán miniszterelnök-helyettese. Kötetünkben közölt kisregényei és elbeszélései döntően Bakuban, az azeri SZSZK fővárosában játszódnak. (Modern könyvtár. 425. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
22102.

Elcsin, (Afandijev): Az ezüstfurgon. [A fordító által dedikált.]
[Budapest], (1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 232 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak nagyon sok szeretettel: Vándor Anna. Eger, 1981. június".
Elcsin Afandijev (1943-2025) azeri író, politikus, a szovjet éra után 1993-tól évtizedekig Azerbajdzsán miniszterelnök-helyettese. Kötetünkben közölt kisregényei és elbeszélései döntően Bakuban, az azeri SZSZK fővárosában játszódnak.
(Modern könyvtár. 425. kötet.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

1 400 HUF

Anar, (Rjazev):  Fehér kikötő. Regény. [A fordító által dedikált.] [Budapest], (1972). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 136 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak őszinte hálával a volt tanítvány: Vándor Anna. Eger, 1973. III. 10." Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező, "Fehér kikötő" című novelláskötete eredeti nyelven 1970-ben látott napvilágot. (Modern könyvtár. 231. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
22103.

Anar, (Rjazev): Fehér kikötő. Regény. [A fordító által dedikált.]
[Budapest], (1972). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 136 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak őszinte hálával a volt tanítvány: Vándor Anna. Eger, 1973. III. 10."
Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező, "Fehér kikötő" című novelláskötete eredeti nyelven 1970-ben látott napvilágot.
(Modern könyvtár. 231. kötet.)

1 400 HUF

Márai Sándor: Idegen emberek. I-II. köt. Márai Sándor Munkái. Bp., 1943, Révai, 230+(1) p.; 282+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
22104.

1 800 HUF

Balla Vilmos: A Nibelungok (Balla Vilmos közgazdasági regénye két részben). Bp., 1930. ny. n. 230p. Kiadói papírkötésben
22105.

900 HUF
2,44
2,81

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF