Archiv der Mathematik und Physik. Dritte Reihe. 16.Band. Hrsg. E. Lampe, W. Franz Meyer, E. Jahnke. Leipzig - Berlin, 1910., Teubner, VIII+376 p.+1 t.; Hozzákötvwe: Sitzungsberichte der Berliner Mathematischen Gesellschaft. Hrsg. vom Vorstand der Gesellschaft. Neunter Jahrgang. Leipzig, 1910, B. G. Teubner, 104 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, festett, mintás lapélekkel.
W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.
C. Capellmann: Pastoral-Medizin. Paderborn, 1914, Bonifacius. 17., átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, címlapon intézményi bélyegzővel.
Otto Petzval: Elemente der mathematik für Obergymnasien und Realschulen. Pest, 1856, Johann Herz, 4+513+3 p. Német nyelven. Későbbi átkötött félvászon-kötés, mintás lapélekkel, kissé kopott borítóval. Petzval Ottó egyetemi tanár, MTA-tag akadémiai nagydíjas művének német fordítása.
Hering, Constantin: Constantin Hering's Homöopatischer Hausartzt. Nach den besten homöopatischen Werken und eigenem Erfahrungen bearbeitet. Jena, 1860. Druck und Verlag von Friedrich Frommann. X + 325 + [1] p. Constatin Hering (1880-1880) német származású amerikai orvos és természetgyógyász, a hasonszenvi gyógymód első nagy amerikai képviselője. A lipcsei és würzburgi egyetemeken végzett tanulmányai után a szász uralkodó megbízásából egy latin-amerikai expedíció munkatársa volt. A német orvos 1833-tól az Egyesült Államok keleti partján, Philadelphiában telepedett le, több amerikai egyetemen is tanított, valamint természetgyógyászi praxist is vezetett. A természetgyógyászat terén első munkáját még 1828-ban adta ki, ,,Homöopathischer Hausarzt" címmel, ennek javított kiadásai ,,Constantin Hering's Homoeopatischer Hausartzt" címmel 1840 után számos alkalommal megjelentek. Példányunk a 11. kiadásból való. A szerző a testi bajokra gyógynövény-használatot, illetve életmód-változtatást javasol. A munka második részében az érzékszervek betegségeire, illetve belgyógyászati problémákra javasol gyógynövényes kúrát, a nőgyógyászat és a gyermekgyógyászat témáira is kitérve. A kötet végén részletes tárgymutató. Gót betűs szövegoldalakkal. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés. Számos oldalon enyhe foxing, illetve halvány foltosság, két levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Josef Steinbach pesti gyarmatáru-kereskedő. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
Arady, Kálmán: Giovanni Manardo nella letteratura medica Ungherese dalla sua morte ai nostri giorni. A szerző, Arady Kálmán (1893-1964) orvos, művészettörténész által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Ferrara, 1963, Universitá Degli Studi di Ferrara, 145-148 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
6 darab egészségügyi témájú könyv angol nyelven. Myra Cameron: Lifetime Encyclopedia of Natural Remedies. Earl Mindell's Vitamin Bible. John Lust: The Herb Book. Angela Smyth: The Complete Home Healer. Hans U. Debrunner: Orthopaedic Diagnosis. Vladimir Krejci - Peter Koch: Muscle and Tendom Injures in Athletes. Folttal, sérüléssel.