Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 65

Wishnia, Steven: Cannabiskalauz. Útmutató az ínyencség felé. Bp., 2005, Cartaphilus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23732.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
[Menon, Joseph (1700?-1771)]: La Cuisiniere Bourgeoise, suivie de L'Office a l'usage de tous ceux qui se mélent de dépenses de Maisons. Liege, 1788., C. Plomteux, 492 p. Francia nyelven. Nouvelle Édition. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a lapok egy részének alján (összesen kb. 15 lap) szöveget nem érintő sérülésekkel.
23733.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimales Gebot:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
Pápai Gábor (szerk.): Erdőgazdák új könyve. Az Erdőgazdák könyve javított és bővített kiadása gömbfaköböző melléklettel. Bp., 1999, Mezőgazda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23734.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Solymos Rezső: Erdőfelújítás és -nevelés a természetközeli erdőgazdálkodásban. Bp., 2000, Mezőgazdasági Szaktudás Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23735.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Rádiós gazdasági előadások. Felelős szerkesztő: Czvetkotits Ferenc. II. évfolyam, 1-25. szám. (1929. január - 1929. június.) [Teljes fél évfolyam, egybekötve.] Budapest, (1929). Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium ("Pátria" Nyomda Rt.) [204] p. A műsorsugárzását 1925-ben megkezdő Magyar Rádió az iskolán kívüli népművelés egyik fő intézményének számított. Számos ismeretterjesztő műsorának egyike volt a magyar társadalom túlnyomó többségét kitevő őstermelők számára készített, heti rendszerességgel jelentkező "Rádiós gazdasági előadások" című program, mely 1928-tól jó évtizedig volt műsoron. A heti adások a mezőgazdasági kérdések teljes spektrumával foglalkoznak: szövetkezeti, munkajogi, társadalombiztosítási, üzemgazdasági és értékesítési, nemzetgazdasági jegyzetek éppúgy elhangzottak, mint talajtani, trágyázástani, állategészségügyi, járványtani, növénynemesítési, erdészeti, fásítási, öntözési, csatornázási és építészeti, raktározási, gépesítési és villamosítási, tehenészeti-tejgazdasági, méhészeti és szőlészeti-borászati szakcikkek. A tartalomból: Horváth Jenő: A gazdasági munkaszerződések megkötésének szabályairól -- Grabovszky Miklós: A mezőgazdasági munkásvédelem -- Konkoly Thege Sándor: A mezőgazdasági szakkiállítások és állatdíjazások jelentősége és oktató hatása -- Károly Rezső: A kisgazda könyvvezetése -- Nyárády János: Kisgazdaságok okszerű berendezése -- Világhy Károly: A mezőgazdasági üzemrendszerek ismertetése -- Ihrig Károly: A tengerentúli mezőgazdasági verseny -- Faber Sándor: A talaj téli élete -- Szlávik Endre: A gyümölcsfák terméketlenségének okairól és az ellenük való védekezésről -- Németh József: A víz és az öntözés fontossága a zöldségtermesztésben -- Szabó Lajos: A pillangós takarmánynövények szerepe a homoktalajok feljavításában -- Németh József: A kertészeti termékek értékesítése -- Pöhl Henrik: Juhászatunk jövő irányai -- Schandl József: A csikó felnevelése -- Schmiedhoffer Gyula: A sertésorbánc és az ellene való védekezés -- Valló Árpád: Méztermelés, mézkezelés és mézkészítmények -- Nagy Sándor: A falusi népházak jelentősége. A húszas évek végének mezőgazdasági rádiójegyzeteiben kétségkívül a javító és fejlesztő szándék dominál, és rendre elhangzó fásítási javaslataik révén korai környezetvédelmi szempontok is felmerülnek, ám feltűnő jelenség, hogy a szaktanácsok az önállóan gazdálkodó, szövetkezeti formában értékesítő telkes parasztok, öntudatos kisgazdák számára készült, a paraszti társadalom alsó rétegét kitevő napszámosok számára azonban rádiós jegyzetírónk kevés, legfeljebb jogvédelmi tudásanyaggal készültek. Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy, könyvtári duplum. BOEH VI: 729, 4381, 1273, 4593, 4359, 4674, 1976, 5997, 3336, 5668, 5370, 6082, 4327, 5013, 4843, 6343, 2337, 4329. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
23736.

Rádiós gazdasági előadások. Felelős szerkesztő: Czvetkotits Ferenc. II. évfolyam, 1-25. szám. (1929. január - 1929. június.) [Teljes fél évfolyam, egybekötve.]
Budapest, (1929). Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium ("Pátria" Nyomda Rt.) [204] p.
A műsorsugárzását 1925-ben megkezdő Magyar Rádió az iskolán kívüli népművelés egyik fő intézményének számított. Számos ismeretterjesztő műsorának egyike volt a magyar társadalom túlnyomó többségét kitevő őstermelők számára készített, heti rendszerességgel jelentkező "Rádiós gazdasági előadások" című program, mely 1928-tól jó évtizedig volt műsoron. A heti adások a mezőgazdasági kérdések teljes spektrumával foglalkoznak: szövetkezeti, munkajogi, társadalombiztosítási, üzemgazdasági és értékesítési, nemzetgazdasági jegyzetek éppúgy elhangzottak, mint talajtani, trágyázástani, állategészségügyi, járványtani, növénynemesítési, erdészeti, fásítási, öntözési, csatornázási és építészeti, raktározási, gépesítési és villamosítási, tehenészeti-tejgazdasági, méhészeti és szőlészeti-borászati szakcikkek.
A tartalomból: Horváth Jenő: A gazdasági munkaszerződések megkötésének szabályairól -- Grabovszky Miklós: A mezőgazdasági munkásvédelem -- Konkoly Thege Sándor: A mezőgazdasági szakkiállítások és állatdíjazások jelentősége és oktató hatása -- Károly Rezső: A kisgazda könyvvezetése -- Nyárády János: Kisgazdaságok okszerű berendezése -- Világhy Károly: A mezőgazdasági üzemrendszerek ismertetése -- Ihrig Károly: A tengerentúli mezőgazdasági verseny -- Faber Sándor: A talaj téli élete -- Szlávik Endre: A gyümölcsfák terméketlenségének okairól és az ellenük való védekezésről -- Németh József: A víz és az öntözés fontossága a zöldségtermesztésben -- Szabó Lajos: A pillangós takarmánynövények szerepe a homoktalajok feljavításában -- Németh József: A kertészeti termékek értékesítése -- Pöhl Henrik: Juhászatunk jövő irányai -- Schandl József: A csikó felnevelése -- Schmiedhoffer Gyula: A sertésorbánc és az ellene való védekezés -- Valló Árpád: Méztermelés, mézkezelés és mézkészítmények -- Nagy Sándor: A falusi népházak jelentősége.
A húszas évek végének mezőgazdasági rádiójegyzeteiben kétségkívül a javító és fejlesztő szándék dominál, és rendre elhangzó fásítási javaslataik révén korai környezetvédelmi szempontok is felmerülnek, ám feltűnő jelenség, hogy a szaktanácsok az önállóan gazdálkodó, szövetkezeti formában értékesítő telkes parasztok, öntudatos kisgazdák számára készült, a paraszti társadalom alsó rétegét kitevő napszámosok számára azonban rádiós jegyzetírónk kevés, legfeljebb jogvédelmi tudásanyaggal készültek.
Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy, könyvtári duplum.
BOEH VI: 729, 4381, 1273, 4593, 4359, 4674, 1976, 5997, 3336, 5668, 5370, 6082, 4327, 5013, 4843, 6343, 2337, 4329.
Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Csepregi Pál - Zilai János: Szőlőtermesztés III. Fajtaismeret és fajtahasználat. Bp., 1982, Kertészeti Egyetem, 173+[3] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 650 példányban.
23737.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Szabó Lászlóné: Gyümölcstermesztés - szőlőművelés - borászat. Bp., 1982, Tankönyvkiadó, 229+[3] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 305 példányban.
23738.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Kovácsics Mátyás: Modern konyha. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 206+[10] p. Egyetlen kiadás. Az utolsó 10 oldalon korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, megkímélt állapotban.
23739.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Kőszegi pincejárás borkorcsolyákkal. Kőszeg, 2006, Kőszegi Borbarát Hölgyek Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23740.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75
Minimales Gebot:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
Vantsó Gyula:  A gazda szerződései. Budapest, 1912. Magyar Gazdaszövetség - Stephaneum Nyomda Rt. 45 + [3] p. Egyetlen kiadás. Vancsó Gyula (1844-1913) jogász, gazdasági szakíró, országgyűlési képviselő. Népies nyelven (közérthetően) írt munkája a szerződési jog alapfogalmait ismerteti a gazdász olvasók okulására. A belső borítókon és a hátsó borítón a gazdakör-alapítás ajánlott lépései. Példányunk fűzése az első borítónál enyhén meglazult. Könyvtári duplum. (Kisgazdák könyvtára. VIII. kötet.) BOEH V, 2292. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzéssel és katalógusszámmal.
23741.

Vantsó Gyula: A gazda szerződései.
Budapest, 1912. Magyar Gazdaszövetség - Stephaneum Nyomda Rt. 45 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Vancsó Gyula (1844-1913) jogász, gazdasági szakíró, országgyűlési képviselő. Népies nyelven (közérthetően) írt munkája a szerződési jog alapfogalmait ismerteti a gazdász olvasók okulására. A belső borítókon és a hátsó borítón a gazdakör-alapítás ajánlott lépései.
Példányunk fűzése az első borítónál enyhén meglazult. Könyvtári duplum.
(Kisgazdák könyvtára. VIII. kötet.)
BOEH V, 2292.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzéssel és katalógusszámmal.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1930 Méhészet, az Alföldi-, Alcsút és Vidéke-, Győr és Győrvidéki-, Mosonmegyei- Méhészegyesületek, Mezőtúr és Vidéke Méhészkör hivatalos lapja XXVII. évf. 1-24. sz. (teljes évfolyam), 1930. jan. 1. - dec. 15. Szerk.: id. Boczonádi Szabó Imre, Örösi Pál Zoltán. Egybekötve, viseltes állapotban, helyenként foltos, kissé sérült lapokkal.
23742.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1929 Méhészet, az Alföldi-, Alcsút és Vidéke-, Győr és Győrvidéki-, Mosonmegyei- Méhészegyesületek, Mezőtúr és Vidéke Méhészkör hivatalos lapja XXVI. évf. 1-24. sz. (teljes évfolyam), 1929. jan. 1. - dec. 15. Szerk.: id. Boczonádi Szabó Imre, Örösi Pál Zoltán. Egybekötve, viseltes állapotban, helyenként foltos, sérült lapokkal.
23743.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF