[Menon, Joseph (1700?-1771)]: La Cuisiniere Bourgeoise, suivie de L'Office a l'usage de tous ceux qui se mélent de dépenses de Maisons. Liege, 1788., C. Plomteux, 492 p. Francia nyelven. Nouvelle Édition. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a lapok egy részének alján (összesen kb. 15 lap) szöveget nem érintő sérülésekkel.
Pápai Gábor (szerk.): Erdőgazdák új könyve. Az Erdőgazdák könyve javított és bővített kiadása gömbfaköböző melléklettel. Bp., 1999, Mezőgazda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Solymos Rezső: Erdőfelújítás és -nevelés a természetközeli erdőgazdálkodásban. Bp., 2000, Mezőgazdasági Szaktudás Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Rádiós gazdasági előadások. Felelős szerkesztő: Czvetkotits Ferenc. II. évfolyam, 1-25. szám. (1929. január - 1929. június.) [Teljes fél évfolyam, egybekötve.] Budapest, (1929). Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium ("Pátria" Nyomda Rt.) [204] p. A műsorsugárzását 1925-ben megkezdő Magyar Rádió az iskolán kívüli népművelés egyik fő intézményének számított. Számos ismeretterjesztő műsorának egyike volt a magyar társadalom túlnyomó többségét kitevő őstermelők számára készített, heti rendszerességgel jelentkező "Rádiós gazdasági előadások" című program, mely 1928-tól jó évtizedig volt műsoron. A heti adások a mezőgazdasági kérdések teljes spektrumával foglalkoznak: szövetkezeti, munkajogi, társadalombiztosítási, üzemgazdasági és értékesítési, nemzetgazdasági jegyzetek éppúgy elhangzottak, mint talajtani, trágyázástani, állategészségügyi, járványtani, növénynemesítési, erdészeti, fásítási, öntözési, csatornázási és építészeti, raktározási, gépesítési és villamosítási, tehenészeti-tejgazdasági, méhészeti és szőlészeti-borászati szakcikkek. A tartalomból: Horváth Jenő: A gazdasági munkaszerződések megkötésének szabályairól -- Grabovszky Miklós: A mezőgazdasági munkásvédelem -- Konkoly Thege Sándor: A mezőgazdasági szakkiállítások és állatdíjazások jelentősége és oktató hatása -- Károly Rezső: A kisgazda könyvvezetése -- Nyárády János: Kisgazdaságok okszerű berendezése -- Világhy Károly: A mezőgazdasági üzemrendszerek ismertetése -- Ihrig Károly: A tengerentúli mezőgazdasági verseny -- Faber Sándor: A talaj téli élete -- Szlávik Endre: A gyümölcsfák terméketlenségének okairól és az ellenük való védekezésről -- Németh József: A víz és az öntözés fontossága a zöldségtermesztésben -- Szabó Lajos: A pillangós takarmánynövények szerepe a homoktalajok feljavításában -- Németh József: A kertészeti termékek értékesítése -- Pöhl Henrik: Juhászatunk jövő irányai -- Schandl József: A csikó felnevelése -- Schmiedhoffer Gyula: A sertésorbánc és az ellene való védekezés -- Valló Árpád: Méztermelés, mézkezelés és mézkészítmények -- Nagy Sándor: A falusi népházak jelentősége. A húszas évek végének mezőgazdasági rádiójegyzeteiben kétségkívül a javító és fejlesztő szándék dominál, és rendre elhangzó fásítási javaslataik révén korai környezetvédelmi szempontok is felmerülnek, ám feltűnő jelenség, hogy a szaktanácsok az önállóan gazdálkodó, szövetkezeti formában értékesítő telkes parasztok, öntudatos kisgazdák számára készült, a paraszti társadalom alsó rétegét kitevő napszámosok számára azonban rádiós jegyzetírónk kevés, legfeljebb jogvédelmi tudásanyaggal készültek. Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy, könyvtári duplum. BOEH VI: 729, 4381, 1273, 4593, 4359, 4674, 1976, 5997, 3336, 5668, 5370, 6082, 4327, 5013, 4843, 6343, 2337, 4329. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Csepregi Pál - Zilai János: Szőlőtermesztés III. Fajtaismeret és fajtahasználat. Bp., 1982, Kertészeti Egyetem, 173+[3] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 650 példányban.
Kovácsics Mátyás: Modern konyha. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 206+[10] p. Egyetlen kiadás. Az utolsó 10 oldalon korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, megkímélt állapotban.
Vantsó Gyula: A gazda szerződései. Budapest, 1912. Magyar Gazdaszövetség - Stephaneum Nyomda Rt. 45 + [3] p. Egyetlen kiadás. Vancsó Gyula (1844-1913) jogász, gazdasági szakíró, országgyűlési képviselő. Népies nyelven (közérthetően) írt munkája a szerződési jog alapfogalmait ismerteti a gazdász olvasók okulására. A belső borítókon és a hátsó borítón a gazdakör-alapítás ajánlott lépései. Példányunk fűzése az első borítónál enyhén meglazult. Könyvtári duplum. (Kisgazdák könyvtára. VIII. kötet.) BOEH V, 2292. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzéssel és katalógusszámmal.