Garten Eden. Der Garten in der Kunst seit 1900. Hrsg. von Nils Ohlsen. Kunsthalle Emden. 2007, DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
Stahl, Fritz: Weg zur Kunst. Einführung in Kunst und Kunstgeschichte. Berlin, 1933, Rudolf Mosse, 494+[2] p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Sänger, Walter: Der deutsche dom zu Halberstadt. Gestalt und Symbol. Weimar, 1942, Verlag für Deutsch-Christliches Schrifttum Schneider & Co., 120 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Ruzsa György: Ikonok könyve. A nemzeti és a helyi iskolák a bizánci és a posztbizánci ikonfestészetben. Bp.,1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep 1963-2023. 60 év szóban és képben. International Art Colony of Hajdúság Region 1963-2023. 60 years verbally and visually. Szerk.: Fátyol Zoltán, Gyulai Edit, Kupás Csilla, Rácz Imre. Hajdúböszörmény, 2023, Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Fritz von Graevenmitz: Plastik Malerei Graphik. Stuttgart, 1980, Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
J. A. Schmoll gen Eisenwerth: Rodin und Camille Claudel. München - New York, 1996., Prestel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Werner Schmalenbach: Henri Rousseau. Träume vom Dschungel. München - New York, 1998., Prestel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.