Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

Zsolt Béla: Napraforgó. Bp., 1943. Kiadói papírkötés, átlátszó védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
25234.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
25235.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Musset, René: A szökött katona. Fordította Cobor Péter. Bp., 1918, Kultura. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
25236.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Winkler András: Az égi sörmezőkön jártam. Sopron, 1999, Hillebrand Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
25237.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pintér István - Szabó László: Titkos utakon. 1959, Minerva. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.  "Újszerű ez a könyv. Pintér István és Szabó László "Titkos utakon" című könyve. Újszerű annyiban, hogy nem igen került még olvasóközönségünk elé olyan kötet, amely valamelyes képet ad a hazánk elleni, kémtevékenységről - méghozzá nem is írói kitalálás, hanem megtörtént és egyben jellemző esetek alapján. Pintér és Szabó könyve tehát hiányt pótol s ezért érthetően jelentős érdeklődésre tart számot. A szerzők nemcsak képet festenek a hazánk elleni kémtevékenységről, nemcsak megrajzolják egy-egy veszedelmes ügynök ábrázatát és rafinált módszereit, hanem egyúttal - és legtöbbször kimondatlanul- sejtetik azt a roppant küzdelmet, amelyet az ellenség ellen vívnak a magyar államvédelmiszervek, határőrök..." (Határőr 1959. május 12.) Szabó László (1931-2015): újságíró, jogtanácsos, magánnyomozó, 1964-től 1989-ig vezette a Magyar Televízió Kékfény című bűnügyi magazinműsorát, 35 évig szerkesztette és vezette a Népszabadság belpolitikai rovatát. 1989-ben visszavonult a médiától és a politikától, megnyitotta az ország első magánnyomozó irodáját. Könyveinek mintegy felét Pintér Istvánnal (1932-1992) írta.
25238.

Pintér István - Szabó László: Titkos utakon. 1959, Minerva. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.

"Újszerű ez a könyv. Pintér István és Szabó László "Titkos utakon" című könyve. Újszerű annyiban, hogy nem igen került még olvasóközönségünk elé olyan kötet, amely valamelyes képet ad a hazánk elleni, kémtevékenységről - méghozzá nem is írói kitalálás, hanem megtörtént és egyben jellemző esetek alapján. Pintér és Szabó könyve tehát hiányt pótol s ezért érthetően jelentős érdeklődésre tart számot. A szerzők nemcsak képet festenek a hazánk elleni kémtevékenységről, nemcsak megrajzolják egy-egy veszedelmes ügynök ábrázatát és rafinált módszereit, hanem egyúttal - és legtöbbször kimondatlanul- sejtetik azt a roppant küzdelmet, amelyet az ellenség ellen vívnak a magyar államvédelmiszervek, határőrök..." (Határőr 1959. május 12.)
Szabó László (1931-2015): újságíró, jogtanácsos, magánnyomozó, 1964-től 1989-ig vezette a Magyar Televízió Kékfény című bűnügyi magazinműsorát, 35 évig szerkesztette és vezette a Népszabadság belpolitikai rovatát. 1989-ben visszavonult a médiától és a politikától, megnyitotta az ország első magánnyomozó irodáját. Könyveinek mintegy felét Pintér Istvánnal (1932-1992) írta.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Lengyeltóti János: Várszigeti történetek. Honismereti olvasókönyv Lengyeltóti János írásaiból. Pécs, 2022. Kiadó papírkötés, jó állapotban.  "Lengyeltóti János (1910-1991) Mozsgó legendás kántortanítója Szigetvár bosnyákok által lakott részén, a Gornyamálóban született, s itt, az általa Várszigetnek nevezett "bosnyák fertályban" töltötte gyermekkorát. 1956 utáni számkivetettségének éveiben leírta gyermekkori emlékeit, ezekből ad ízelítőt ez a kötet. Sorait olvasva feltárul előttünk a 20. századi Szigetvár élete, a mára nagyrészt eltűnt hagyományok, szokások. Történeteit olvasva szemünk előtt láthatjuk az első világháború, a szerb megszállás és a spanyolnátha gyötrelmes időszakát, úgy, ahogy mindezeket egy gyermek átélte."
25239.

Lengyeltóti János: Várszigeti történetek. Honismereti olvasókönyv Lengyeltóti János írásaiból. Pécs, 2022. Kiadó papírkötés, jó állapotban.

"Lengyeltóti János (1910-1991) Mozsgó legendás kántortanítója Szigetvár bosnyákok által lakott részén, a Gornyamálóban született, s itt, az általa Várszigetnek nevezett "bosnyák fertályban" töltötte gyermekkorát. 1956 utáni számkivetettségének éveiben leírta gyermekkori emlékeit, ezekből ad ízelítőt ez a kötet. Sorait olvasva feltárul előttünk a 20. századi Szigetvár élete, a mára nagyrészt eltűnt hagyományok, szokások. Történeteit olvasva szemünk előtt láthatjuk az első világháború, a szerb megszállás és a spanyolnátha gyötrelmes időszakát, úgy, ahogy mindezeket egy gyermek átélte."

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Steinert Ágota: Atlantiszból még harangoznak. DEDIKÁLT Jálics Petrának! 2008, Helikon. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
25240.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Tóth Sándor: Az utolsó kurucz. Krónikás történetek II. Rákóczi Ferencz korából az ifjuság számára. Pataky László rajzaival. Szentgotthárd, 1895, Wellisch Béla, 183+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi bélyegzőkkel, bejegyzéssel.
25241.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pataky László: Gelyse kiskán. Békéscsaba., é.n. Tevan. 98p. Kiadói papírborítóval
25242.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Földes - Szakáts: A magyarországi színházak műsora 1961-1962. Adattár. Bp., 1963. Színháztudományi Intézet. 96p.
25243.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Louis Aragon: A kollázs. Ford.: Bajomi Lázár Endre. [Bp., 1969], Corvina. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
25244.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pilinszky János összegyűjtött versei. Szerk., sajtó alá rend. és utószóval ellátta: Jelenits István. Bp., 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
25245.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF