Pintér István - Szabó László: Titkos utakon. 1959, Minerva. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
"Újszerű ez a könyv. Pintér István és Szabó László "Titkos utakon" című könyve. Újszerű annyiban, hogy nem igen került még olvasóközönségünk elé olyan kötet, amely valamelyes képet ad a hazánk elleni, kémtevékenységről - méghozzá nem is írói kitalálás, hanem megtörtént és egyben jellemző esetek alapján. Pintér és Szabó könyve tehát hiányt pótol s ezért érthetően jelentős érdeklődésre tart számot. A szerzők nemcsak képet festenek a hazánk elleni kémtevékenységről, nemcsak megrajzolják egy-egy veszedelmes ügynök ábrázatát és rafinált módszereit, hanem egyúttal - és legtöbbször kimondatlanul- sejtetik azt a roppant küzdelmet, amelyet az ellenség ellen vívnak a magyar államvédelmiszervek, határőrök..." (Határőr 1959. május 12.) Szabó László (1931-2015): újságíró, jogtanácsos, magánnyomozó, 1964-től 1989-ig vezette a Magyar Televízió Kékfény című bűnügyi magazinműsorát, 35 évig szerkesztette és vezette a Népszabadság belpolitikai rovatát. 1989-ben visszavonult a médiától és a politikától, megnyitotta az ország első magánnyomozó irodáját. Könyveinek mintegy felét Pintér Istvánnal (1932-1992) írta.
Lengyeltóti János: Várszigeti történetek. Honismereti olvasókönyv Lengyeltóti János írásaiból. Pécs, 2022. Kiadó papírkötés, jó állapotban.
"Lengyeltóti János (1910-1991) Mozsgó legendás kántortanítója Szigetvár bosnyákok által lakott részén, a Gornyamálóban született, s itt, az általa Várszigetnek nevezett "bosnyák fertályban" töltötte gyermekkorát. 1956 utáni számkivetettségének éveiben leírta gyermekkori emlékeit, ezekből ad ízelítőt ez a kötet. Sorait olvasva feltárul előttünk a 20. századi Szigetvár élete, a mára nagyrészt eltűnt hagyományok, szokások. Történeteit olvasva szemünk előtt láthatjuk az első világháború, a szerb megszállás és a spanyolnátha gyötrelmes időszakát, úgy, ahogy mindezeket egy gyermek átélte."
Tóth Sándor: Az utolsó kurucz. Krónikás történetek II. Rákóczi Ferencz korából az ifjuság számára. Pataky László rajzaival. Szentgotthárd, 1895, Wellisch Béla, 183+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi bélyegzőkkel, bejegyzéssel.