Kurt Benesch: Auf den Spuren grosser Kulturen. Das Abenteuer Archäologie. Gütersloh, 1979, Lexikothek-Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Brigitte Hamann: Rudolf. A trónörökös és a lázadó. Bp., 1990, Európa. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
Huszár Tibor - Szabó János: Restauráció vagy kiigazítás. A kádári represszió intézményesülése 1956-1962. 1999, Zrínyi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Dr. Blasszauer Róbert (szerk.): Az Ihnetov munkanaplója. Vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943. Bp., 2002, Petit Real. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Újjáépítő magyarok. Az országépítés két esztendeje. Tildy Zoltán bevezető tanulmányával. Sajtó alá rend.: Gáspár László és Zsadányi Oszkár. (Bp., 1947), Kossuth (Szikra-ny.), 816 p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
Sozialdemokratie in Deutschland 1863-1988. Für Freiheit, Gerechtigkeit und Solidarität. Bonn, 1986, SPD. Német nyelven. Kiadói papírkötés.;
Nemetgazdaságunk új feladatai. Gerő Ernő, Vas Zoltán, Vajda Imre felszólalásai a MDP Központi vezetőségének ülésén 1948. november 27. én. Bp., 1948, Szikra. Kiadói papírkötés.;
Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. 1947, Magyar Tájékoztatásügyi Minisztérium. Kiadói papírkötés, borító hiánnyal, foltos, rossz állapotban.