Horváth István: Az elszalasztott lehetőség. A magyar - német kapcsolatok 1980-1991. Bp., 2009, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Heinrich Schliemann: Die Goldschätze der Antike. H.n., 1978, Prisma Verlag, 335+(1) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szélpál Árpád: Les 133 jours de Béla Kun. [Kun Béla 133 napja.] Paris, 1959, Librairie Artheme Fayard, 286+(2) p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, a címlapon ex libris bélyegzéssel (alsó- és felsőgallai Gallay István ügyvéd).
Dénes Jánossy: Die Ungarische Emigration und der Krieg im Orient. Bp., 1939, E. Lukinich. Német nyelven. Kiadói papírkötés, félig elvált borítóval, felvágatlan lapokkal.
Demokratikus köztársaságok Magyarországon. Történeti album. 1918. 1946. 1989. Szerk.: Fitl István, Gellériné Lázár Márta, Kende János. Bp., 2007, Napvilág. Kiadói kartonált papírkötésben
Journal de la Société Hongroise de Statistique. Numéro de jubilé de M. Gustave Thirring. Budapest, 1937. Société Hongroise de Statistique [Pátria ny.] 1 t. (címkép) + [4] + 286 + [2] p. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. A Magyar Statisztikai Szemle 15. évfolyamának 1-2. számaként megjelent ünnepi szám Thirring Gusztáv (1861-1941) földrajztudós, demográfus, statisztikus tiszteletére készült. A lapszámban angol, francia, német és olasz nyelvű demográfiai és statisztikai cikkek, alkalmanként szövegközti ábrákkal kísérve. A tartalomból: L. I. Illyefalvi: Hommage a M. Gustave Thirring -- Ch. Balás: The Necessity of Theoretical Points of View and the Establishment of Theoretical Aims of Modern Demography -- F. Fodor: Statistik der Redemption Jazygens i. J. 1745 -- Kovács A.: Les connaisances de langue des industriels et commercants de Translyvanie dans l'ancienne Hongrie -- Nagy A: Hungarians in Canada. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Die moderne Türkei. Az Europäische Revue német nyelvű folyóirat 12. évfolyamának 6. száma. Szerkeszti: Karl Anton Prinz Rohan. (1936. június) Stuttgart-Berlin, 1936. Druck und Verlag: Deutsche Verlags-Anstalt. [431]-529 + [9] p. A török szerzők és német orientalisták, diplomaták által írt tanulmánykötet az atatürki Törökország legfontosabb társadalmi és gazdasági vonásait tekinti át. Oldalszámozáson belüli Törökország-térképpel, a témában írt publikációk ismertetésével. Oldalszámozáson túl képes hirdetésekkel. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.