Erdélyi országgyűlési emlékek történeti bevezetésekkel. V. köt.: 1601-1607. Szerk.: Szilágyi Sándor. Magyar Történelmi Emlékek. Monumenta Hungariae Historica. III. osztály: Országgyűlési emlékek. Bp., 1879, MTA, 2+598+2 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
Jäger, Oskar: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener Kongreß bis zur Gegenwart. Erster Band. 1815-1848. Berlin, 1899, Oswald Seehagen's Verlag, 584+(8) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képekkel, egy kihajtható térképpel. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Busics-Tóth: A királyi öl hossza. Rekonstruálható-e az egykori hosszmértékegység. Bp., 2020, Magyarságutató Intézet. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Fritz Nadler: Eine Stadt im Schatten Streichers. Bisher unveröffentlichte Tagebuchblätter. Dokumente und Bilder vom Kriegsjahr 1943. Nürnberg,1969,Fränkische Verlagsanstalt. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Esze Tamás: II. Rákóczi Ferenc tiszántúli hadjárata Közoktatásügyi Kiadóvállalat, 1951. 92p. Kiadói papírborítóval + Szabad Föld téli estél: Vezérfonal Esze Tamás c. előadáshoz. 12p.
Wolfgang Fleischer: Unternehmen Barbarossa 1941. Wölfersheim-Berstadt, 1998, Podzun-Pallas. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Garam, Éva: Die Awaren. Sonderdruck aus der Propyläen Kunstgeschichte. A szerző, Garam Éva (1939-2023) régész, professzor által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Berlin, én., Propyläen Verlag,179-186 p.+5 (fekete-fehér fotók) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés.