Mir san mir. Hrsg.: Herbert Riehl-Heyse, Dieter Hanitsch. 50 Jahre Freistaat Bayern im Spiegel der Karikatur. München, 1996, Bruckmann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Weidemann, Larass, Klier: 50 Künstlerinnen die Mann kennen sollte. München, 2008, Prestel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ernst Wachalovsky (Hg.): Bilder brechen ein Tabu. Walther Groß der maler der Kriegsgefangenschaft. Graz-Stuttgart, 2001, Leopold Stocker Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
Symbolismus in den Niederlanden. Von Toorop bis Mondrian. Kassel, 1991, Verlag Weber & Weidemeyer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Anna Eörsi: Die Malerei der internationalen Gotik. Bp., 1984, Corvina. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
Michael Horsham: Die Kunst der Shaker. Eine Würdigung der hervorragenden Handwerkskunst der Shaker. Köln, 1989, Könemann Verlagsgesellschaft. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
L. Fischel: Nicolaus Gerhaert und die Bildhauer der deutschen Spätgotik. München, 1944, Verlag F. Bruckmann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói sérült papírkötés.
Ingo F. Walther: Marc Chagall 1887-1985. A megfestett költészet. Köln-Budapest, 1992, Benedikt Taschen- Kulturtrade Kft., 95 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Gajdó Tamás - Korniss Péter - Szegő György: Színházkutatás. Nagymező utca 22-24. Bp., 1998, Thalia Színház. Kiadói papírkötés, kötéstáblán törésnyomok, egyébként jó állapotban.
Makláry. (Makláry Kálmán festőművész.) [Hajdúszoboszló], 2007, magánkiadás, 64 p. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.