Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 503

Tennyson Alfréd [Alfred]: Király-idylljei. Ford. bevez. Szász Károly.    Bp. 1889, Kisfaludy-Társaság ? Franklin. 556 l., 2 lev. Korabeli félvászon kötésben.
24561.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Fekete Gyula: Perújrafelvétel. Bp., Szépirodalmi. DEDIKÁLT! Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
24562.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy A három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, szerzői kiadás, 163 p. Első kiadás. Kartonált papírkötésben, kissé sérült, foltos borítóval.
24563.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. [Bp., 1941], Nyugat, 54+[2] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Babits Mihály Hátrahagyott versei című műve 2000 számozott példányban készült. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. A nyomás és kötés munkáját a Hungária Nyomda végezte. Ez a 138. számú könyv." Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé fakó gerinccel.
24564.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Heine, [Heinrich]: Dalok Könyve. Ford. és jellemző bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor. Thumann Pál rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900-1910), Athenaeum, 4 sztl. lev.+ XVI+189+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
24565.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Gagyhy Dénes: Mária nővé. Protestáns család és iskola I. évfolyam 8 szám. Szentgotthárd, 1911, Wellisch Béla. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
24566.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Balogh B. Márton: Japán fürdő. Bp., Kijárat Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24567.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Urbanitzky, Grete von: A nagy álom. Bp., 1943, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.  Grete von Urbanitzky (1891-1974) neves osztrák írónő egyetlen magyarul kiadott, eredetileg 1942-ben Bernben megjelent könyve magyar kapcsolódású. "Roykó Sámuel tiszaújlaki gyógyszerésznek, Kossuth Lajos barátjának izgalmas élettörténetét mondja el a regény. Azt, hogy miképpen keveredett világhírbe az ugocsamegyei sárfészek III. Napóleon hegyes bajusza, illetve a tiszaújlaki bajuszpedrő által"- olvasható a Film Színház Irodalom 1943. december 16-i számában. Roykó Sámuel valós személy volt, és valóban az általa készített világhíres bajuszpedrőt használta III. Napóleon is. Az újságíró éppen ezért elutazott Tiszaújlakra, felkereste a patikát, amelyet akkor Roykó János vezetett, aki elmondta: "Én még németben olvastam a könyvet, s mondhatom, hogy rendkívüli módon érdekelt. Ez nem is csoda, hiszen szépapám a regény hőse, Roykó Sámuel, a tiszaújlaki bajuszpedrő feltalálója. Az ő alakja híven tükröződik vissza a történetből, bár a többi alakok a költészet szüleményei. De az egész történet magva és lényege, sőt a hangulata is megfelel a valóságnak." Urbanitzky 1936-ban Párizsban telepedett le, majd 1939-től vagy 1940-től Svájcban élt, és Genfben hunyt el.
24568.

Urbanitzky, Grete von: A nagy álom. Bp., 1943, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

Grete von Urbanitzky (1891-1974) neves osztrák írónő egyetlen magyarul kiadott, eredetileg 1942-ben Bernben megjelent könyve magyar kapcsolódású. "Roykó Sámuel tiszaújlaki gyógyszerésznek, Kossuth Lajos barátjának izgalmas élettörténetét mondja el a regény. Azt, hogy miképpen keveredett világhírbe az ugocsamegyei sárfészek III. Napóleon hegyes bajusza, illetve a tiszaújlaki bajuszpedrő által"- olvasható a Film Színház Irodalom 1943. december 16-i számában.
Roykó Sámuel valós személy volt, és valóban az általa készített világhíres bajuszpedrőt használta III. Napóleon is. Az újságíró éppen ezért elutazott Tiszaújlakra, felkereste a patikát, amelyet akkor Roykó János vezetett, aki elmondta: "Én még németben olvastam a könyvet, s mondhatom, hogy rendkívüli módon érdekelt. Ez nem is csoda, hiszen szépapám a regény hőse, Roykó Sámuel, a tiszaújlaki bajuszpedrő feltalálója. Az ő alakja híven tükröződik vissza a történetből, bár a többi alakok a költészet szüleményei. De az egész történet magva és lényege, sőt a hangulata is megfelel a valóságnak." Urbanitzky 1936-ban Párizsban telepedett le, majd 1939-től vagy 1940-től Svájcban élt, és Genfben hunyt el.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Lendvai István: A harmadik Magyarország. Jóslatok és tanulságok. Bp., 1921, Pallas. Fénymásolat borító és címlap, újrakötött félvászon kötés, kopottas állapotban.
24569.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Fekete István 3 műve: Hú, Barangolások, A koppányi aga testamentuma. Bp., 1969-1971, Móra. Kiadói félvászon-kötések, a Hú kissé szakadozott szélű kiadói papír védőborítóban, kopott borítókkal.
24570.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Bálint Sándor: Boldogasszony vendégségében. Bp., 1944. Veritas. 79p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal
24571.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Gárdonyi Géza: Öreg tekintetes. Bp., Dante. A kötet végén: Hagyatéki írások [első megjelenés. Az öreg tekintetes nem.] Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
24572.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen