Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 387

Donászy Ferenc: Őserdőkön, tengereken. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt világrészből. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt országrészből. Bp.,[1907], Légrády, 6+315 p.+6 (színes képtáblák) t. + 11 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Donászy Ferenc (1864-1923) ifjúsági író, gyógyszerész. Ifjúsági ismeretterjesztő írása színes állattani leírás és novellagyűjtemény. A szerző nem rejtegeti külföldi forrásait, ám a külföldi forrásokat gyakran saját tapasztalataival egészíti ki. A kötetben olykor korjellemző politikai kommentárok is előbukkannak (Ne vándoroljatok ki!), melyeknek összekapcsolása a zoológiai anyaggal a szerző legsajátabb leleménye.  Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső, illusztrált borítót a borítóra kasírozták, címlaphiánnyal.
19168.

Donászy Ferenc: Őserdőkön, tengereken. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt világrészből. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt országrészből. Bp.,[1907], Légrády, 6+315 p.+6 (színes képtáblák) t. + 11 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Donászy Ferenc (1864-1923) ifjúsági író, gyógyszerész. Ifjúsági ismeretterjesztő írása színes állattani leírás és novellagyűjtemény. A szerző nem rejtegeti külföldi forrásait, ám a külföldi forrásokat gyakran saját tapasztalataival egészíti ki. A kötetben olykor korjellemző politikai kommentárok is előbukkannak (Ne vándoroljatok ki!), melyeknek összekapcsolása a zoológiai anyaggal a szerző legsajátabb leleménye.
Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső, illusztrált borítót a borítóra kasírozták, címlaphiánnyal.

Rufpreis:
2 800 HUF

Donászy Ferenc: Tengereken innen, tengereken túl. Természeti képek minden világrészről. Bp.,é.n., Légrády, 6+349 p.+7 (fekete-fehér) t.+3 (színes) t. Átkötött félvászon-kötés, az illusztrált elülső borítót az elülső borítóra kasírozták, 1 fekete-fehér, 3 színes kép hiányzik, bélyegzéssel és névbejegyzéssel
19169.

Rufpreis:
2 800 HUF

19170.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

19171.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19172.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19173.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19174.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Csekme István: A marosvásárhelyi református temető 1988-ban. I. kötet. Szerk.: - -. Marosvásárhely, 1994., (Infopress-ny.), 181 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19175.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Bp.,[1929.],Genius,(Révai-ny.), 88 p.+60 (Erdély témájú linómetszetek 38 levélen) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval,
19176.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Jerusalem Old Jewish Postcards. Szerk.: Toronyi, Zsuzsa. Erdei Grünwald Mihály jegyzeteivel. Bp., 1999., Magyar Könyvklub. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.;
19177.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Barabás Rudolfné: Kisújszállás népoktatásának története a XVIII. századtól a XX. század közepéig. Szolnok, 1999. Kiadói papírkötésben, szerzői dedikációval
19178.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Isoz Kálmán: Buda és Pest zenei művelődése (1686-1873) - I. kötet (A 18-ik század) Bp., 1926. Magyar Népszínházi Bizottmány 227p. Kiadói papírborítóval, foltos
19179.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF