Donászy Ferenc: Őserdőkön, tengereken. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt világrészből. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt országrészből. Bp.,[1907], Légrády, 6+315 p.+6 (színes képtáblák) t. + 11 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Donászy Ferenc (1864-1923) ifjúsági író, gyógyszerész. Ifjúsági ismeretterjesztő írása színes állattani leírás és novellagyűjtemény. A szerző nem rejtegeti külföldi forrásait, ám a külföldi forrásokat gyakran saját tapasztalataival egészíti ki. A kötetben olykor korjellemző politikai kommentárok is előbukkannak (Ne vándoroljatok ki!), melyeknek összekapcsolása a zoológiai anyaggal a szerző legsajátabb leleménye. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső, illusztrált borítót a borítóra kasírozták, címlaphiánnyal.
Donászy Ferenc: Tengereken innen, tengereken túl. Természeti képek minden világrészről. Bp.,é.n., Légrády, 6+349 p.+7 (fekete-fehér) t.+3 (színes) t. Átkötött félvászon-kötés, az illusztrált elülső borítót az elülső borítóra kasírozták, 1 fekete-fehér, 3 színes kép hiányzik, bélyegzéssel és névbejegyzéssel
I. Über den Gebirgsbau Mittelbündens and II: Über die Ausbreitung der Diluvialgletscher in der Schweiz. (= Beiträge zur geologischen Karte der Schweiz, herausgegeben von der Geologischen Commission der Schweiz. Naturforsch. Gesellschaft. Neue Folge 41 , des ganzen Werkes 71. Lieferung) Zyndel, F. und R. Frei, Bern, 1912. A. Francke. 59p + 5 kih t. Korabeli félvászon kötésben +
Geologische Bibliographie der Schweiz, 1900-1910, von dr. Emil Gogarten und dr. Walt. Hauswirth Bern, 1913. 412p. Kiadói félvászon kötésben
Über den Kali-Syenit des Piz Giuf und Umgebung (östliches Aarmassiv) und seine Ganggefolgschaft-dissertation. Beitrage zur Geologische Bibliographie der Schweiz, . Bern, 1904. A. Francke. 181p. 5 T. fotók, térképek. Korabeli félvászon kötésben
Monographie der Churfirsten-Mattstock-Gruppe (dazu geologische Karte der Gebirge am Walensee 1:[25,000] Spezial-Karte nr. 44, erschienen 1907 / Beitrage zur Geologische Bibliographie der Schweiz, . Bern, 1910. A. Francke. 272p. Korabeli félvászon kötésben számos szövegközti képekkel.
Csekme István: A marosvásárhelyi református temető 1988-ban. I. kötet. Szerk.: - -. Marosvásárhely, 1994., (Infopress-ny.), 181 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Jerusalem Old Jewish Postcards. Szerk.: Toronyi, Zsuzsa. Erdei Grünwald Mihály jegyzeteivel. Bp., 1999., Magyar Könyvklub. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.;
Barabás Rudolfné: Kisújszállás népoktatásának története a XVIII. századtól a XX. század közepéig. Szolnok, 1999. Kiadói papírkötésben, szerzői dedikációval
Isoz Kálmán: Buda és Pest zenei művelődése (1686-1873) - I. kötet (A 18-ik század) Bp., 1926. Magyar Népszínházi Bizottmány 227p. Kiadói papírborítóval, foltos