Karl-Heinz Metzger - Ulrich Dunker: Der Kurfürstendamm. Leben und Mythos des Boulevards in 100 Jahren deutscher Geschichte. Berlin, 1986, Konopka. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Evelin Heckhorn - Hartmut Wiehr: München und sein Bier. Vom Brauhandwerk zur Bierindustrie. München, 1989., Hugendubel. Német nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gerhard Merk - Hannes Sieber: Das Müchner Bier. 1991, Frisinga. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 240 p.+1 t (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) Kiadói félvászon kötés
Taar Ferenc: A másik Hortobágy. A szerző, Taar Ferenc (1924-2014) drámaíró, dramaturg, színházigazgató által DEDIKÁLT példány. Bp., 1984, Kossuth, 213+2 p.+16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kartonált papírkötés.
Losonci Miklós: A Ráckevei Duna-ág festői. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Ráckevei Járási Füzetek 6. Ráckeve, 1975., Pest m. Tanács V. B. RÁckevei Járási Hivatal Művelődési Osztálya, 79 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos.
Boga Olivér: A Kézdivásárhelyi Városi Kórház és a Szentkereszty Stephanie Kórház Alapítvány monográfiája. Kézdivásárhely, 1991, magánkiadás, 132 p. Kiadói papírkötés.
Fábry Károly, felősalmási: A nagy árvíz és egyebek. (A borítón: A csabai nagy árvíz és egyebek.) A szerző, Fábry Károly (1851-1925) békéscsabai ügyvéd, író, publicista által dedikált példány (dupla dedikációval). Békéscsaba, 1921, ,,Körösvidék" Rt.-ny., 224 p. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, szétváló fűzéssel, helyenként kisebb ázásnyomokkal. Ritka helytörténeti mű!
Theodor Müller-Alfeld (szerk.): Italien von den Alpen bis Sizilien. Unvergängliche Schönheit in 255 Meisterphotos. Berlin-Darmstadt, 1958, Deutsche Buch-Gemeinschaft. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-kötés.
Susan Whitfield: Stein Aurél, a selyemút felfedezője. British Múzeum Történelmi Kalauz. Nyíregyháza,2004,Aranyszarvas. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.