Pusztay Sándor, Zsigmond Enikő (szerk.): Erdélyi Túrák. Kaposvár, 2002, Kornétás Kiadó. Az egyik szerkesztő (Zsigmond Enikő) és egy másik személy (szerző vagy szerkesztő) által dedikált, Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
[Folyóirat] Sajó-Vidék. Független politikai, társadalmi, gazdasági és irodalmi hetilap. Felelő szerkesztő: Potocsny József. 44. évfolyam, 49. szám (1941. december 6.) Rozsnyó, 1941. (Sajó-Vidék nyomdája). 4 p. Folio. A keresztényszocialista szemléletű regionális hetilap, a rozsnyói Sajó-Vidék 1898-1944 között jelent meg. 1922-től a Rozsnyói Püspökség nyomdájába társult Potocsny József szerkesztette. A vegyes tartalmú: irodalmi cikkeket, politikai és helyi társadalmi híreket közlő lap 4-8 oldal terjedelemben látott napvilágot. 1941. december 6-i lapszámunk az országgyarapító Horthy Miklóst köszönti névnapja alkalmából. Lapunk beszámol a rozsnyói Actio Catholica első kultúrestjéről, egymondatos filmkritikákban minősíti a bemutatott filmújdonságok erkölcsi tartalmát, a züllött erkölcsű filmeket megróva, a helyes erkölcsiségű filmeket méltatva. Az utolsó oldalon helyi érdekeltségű gazdasági, kulturális és bűnügyi krónika. Oldalszámozáson belül képes hirdetésekkel. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.
[Folyóirat] Rozsnyói Híradó. Felelős szerkesztő: Sengler György. Megjelenik vasárnaponként. XLIX. évfolyam, 50. szám. (1941. december 14.) Rozsnyó, 1941. Gömöri-nyomda. 6 p. Folio. A hazafias szellemben írt rozsnyói heti folyóirat a magyar társadalmi jelenségek kommentárja mellett a világháború, a helyi gazdaság és népművelés híreit adja közre. Lapszámunk vezércikke a doni katonákkal vállal közösséget, két további publicisztikája a baranyainál is pusztítóbb mértékű gömöri egykézés, illetve az árdrágítás gyakorlata ellen szólal fel. Népművelési híreiben lapunk az új alispán által a gömöri egyesületek számára beszerzett rádiókészülékek és gramofonok örömhírét osztja meg a nyilvánossággal. Az utolsó oldalon gömöri vonatkozású gazdasági hírek, moziműsor és autóbusz-menetrend. Képes reklámokkal. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.
Csath Béla, Simon István: A "fúrász" Zsigmondy Vilmos élete és műve. Zalaegerszeg, 2013, Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum. Kiadói papírkötés, szerző (Csath Béla) által dedikált.
Soproni Helikon. Fennállásának félszázados évfordulója alkalmával kiadja: a Frankenburg Irodalmi Kör 1877-1927. Sopron, 1927, Vitéz Tóth Alajos-ny., 172 p.+ 1 t. A borító Ágoston Ernő munkája. Kiadói papírkötés, viseltes, foltos borítóval, sérült, hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, kijáró képtáblával.
Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Ford. és bevezetéssel ellátta: Zigány Árpád. I-II. köt. Bp., [1914], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1 (címkép) t.+ 568+(8) p.; 554+(6) p.+ 3 (színes) t. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, az I. kötet kissé sérült gerinccel, nagyrészt jó állapotban.
A Tapolcai Városi Múzeum közleményei 1. 1989. Szerk.: Törőcsik Zoltán. Tapolca, 1990, Városi Múzeum, 540+(8) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 500 példányban.