Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 387

Temesy Győző (1887-1977): Sasok országában. 45 képpel és 12 térképvázlattal. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 209+1 p.+12 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
19096.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Biró Aurél: Az Isteni Szeretet Leányai Kongregációja (Filiae Divinae Caritatis - FDC) budapesti intézeteinek története 1871-2015. A szerző által DEDIKÁLT példány! Bp., 2015, Isteni Szeretet Leányai Kongregációja. Kiadói kartonált papírkötés.
19097.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Gyömrei Sándor: Az utazási kedv története. Bp.,[1934],Gergely R.,(Pesti Lloyd-ny.), 192 p + 6 (fekete-fehér képtáblák, egy köztük kihajtható) t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az elülső borító alsó sarkán hajtásnyommal, sérült gerinccel és kötéssel.
19098.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Buza Péter: Borozó Budapest. Régvolt szőlőskertek élő öröksége. 2008, Holnap Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19099.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Homokmégy Műhelytanulmányok 1-5. köt.  1. köt.: Kiss József: Egy falukutatás vázlata. DEDIKÁLT! Homokmégy, 1984-1987. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ, 2+127+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.;  2. köt.: Csoba Judit: Két osztály határán. "Kétlakiság", ingázás, bejárás Homokmégyen és a környező szállásokon. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ, 84+[42]+13 p. Kiadói papírkötés.;  3. köt.: Valuch Tibor: A hagyományos világ alkonya. Paraszti társadalom, mezőgazdaság és kollektivizálás Homokmégyen 1956-1961 között. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ,59+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;  4. köt.: Romsics Imre: A társadalmasított természet. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ,87+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;  5. köt.: Terepfelverés után. Írások Homokmégyről. (Avagy egy csoportos "terepfelverés" után...) [Bp.], 1988, Országos Közművelődési Központ,144+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;
19100.

Homokmégy Műhelytanulmányok 1-5. köt.

1. köt.: Kiss József: Egy falukutatás vázlata. DEDIKÁLT! Homokmégy, 1984-1987. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ, 2+127+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.;

2. köt.: Csoba Judit: Két osztály határán. "Kétlakiság", ingázás, bejárás Homokmégyen és a környező szállásokon. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ, 84+[42]+13 p. Kiadói papírkötés.;

3. köt.: Valuch Tibor: A hagyományos világ alkonya. Paraszti társadalom, mezőgazdaság és kollektivizálás Homokmégyen 1956-1961 között. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ,59+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;

4. köt.: Romsics Imre: A társadalmasított természet. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ,87+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;

5. köt.: Terepfelverés után. Írások Homokmégyről. (Avagy egy csoportos "terepfelverés" után...) [Bp.], 1988, Országos Közművelődési Központ,144+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

A magyarországi vas- és fémmunkások központi szövetségének székháza.    (Budapest), [é.n.]. Világosság-könyvnyomda. 54, [2] p. Kiadói papírborítóval
19101.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Wiesław A. Wójcik: Sabała. Zakopane, 2010, Tatrzański Park narodowy. Szerző (Wiesław A. Wójcik) által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
19102.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Tsepon W. D. Shakabpa: Tibet. A political history. New Haven-London, 1973, Yale University Press. 369 p. Második kiadás. Angol nyelven. Kiadói keménykötés, kiadói papírborítón apró szakadásokkal, ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel.
19103.

Rufpreis:
1 800 HUF

Magyarország helyismereti könyvészete. 1527-1940. Összeáll.: Dr. Bodor Antal. Bibliographia Locorum Hungariae. Bp., 1944, Szerzői kiadás. 422p. Korabeli bordázott félbőr kötésben.
19104.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Tatry czas okrywców. Zakopane, 2009, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Kiadói papírkötésben, térképmelléklettel.
19105.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. (Bp., 1998), Fekete Sas, 446+(2) p.+ 28 t. Reprint kiadás (az 1908-ban megjelent könyv hasonmása). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19106.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Baktay Ervin: A Pandzsáb. Az öt folyó országa. 76 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1936]. Franklin, 185 +3 p. + 24 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus 1926-1929 között tett hosszabb látogatást Indiában. Személyes benyomásokban gazdag országismertetője India északnyugati régiójáról, az iszlám, hindu és szikh hagyományokat egyaránt őrző Pandzsábról való sűrű leírás. A geostratégiai fontosságú vidéket a második világháború után felosztották, nagyobb része ma az iszlám Pakisztánhoz tartozik. Kiadói dúsan aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19107.

Baktay Ervin: A Pandzsáb. Az öt folyó országa. 76 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1936]. Franklin, 185 +3 p. + 24 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás.
Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus 1926-1929 között tett hosszabb látogatást Indiában. Személyes benyomásokban gazdag országismertetője India északnyugati régiójáról, az iszlám, hindu és szikh hagyományokat egyaránt őrző Pandzsábról való sűrű leírás. A geostratégiai fontosságú vidéket a második világháború után felosztották, nagyobb része ma az iszlám Pakisztánhoz tartozik.
Kiadói dúsan aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF