Biró Aurél: Az Isteni Szeretet Leányai Kongregációja (Filiae Divinae Caritatis - FDC) budapesti intézeteinek története 1871-2015. A szerző által DEDIKÁLT példány! Bp., 2015, Isteni Szeretet Leányai Kongregációja. Kiadói kartonált papírkötés.
Gyömrei Sándor: Az utazási kedv története. Bp.,[1934],Gergely R.,(Pesti Lloyd-ny.), 192 p + 6 (fekete-fehér képtáblák, egy köztük kihajtható) t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az elülső borító alsó sarkán hajtásnyommal, sérült gerinccel és kötéssel.
1. köt.: Kiss József: Egy falukutatás vázlata. DEDIKÁLT! Homokmégy, 1984-1987. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ, 2+127+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.;
2. köt.: Csoba Judit: Két osztály határán. "Kétlakiság", ingázás, bejárás Homokmégyen és a környező szállásokon. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ, 84+[42]+13 p. Kiadói papírkötés.;
3. köt.: Valuch Tibor: A hagyományos világ alkonya. Paraszti társadalom, mezőgazdaság és kollektivizálás Homokmégyen 1956-1961 között. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ,59+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;
4. köt.: Romsics Imre: A társadalmasított természet. [Bp.], 1987, Országos Közművelődési Központ,87+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;
5. köt.: Terepfelverés után. Írások Homokmégyről. (Avagy egy csoportos "terepfelverés" után...) [Bp.], 1988, Országos Közművelődési Központ,144+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.;
Wiesław A. Wójcik: Sabała. Zakopane, 2010, Tatrzański Park narodowy. Szerző (Wiesław A. Wójcik) által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
Tsepon W. D. Shakabpa: Tibet. A political history. New Haven-London, 1973, Yale University Press. 369 p. Második kiadás. Angol nyelven. Kiadói keménykötés, kiadói papírborítón apró szakadásokkal, ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel.
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. (Bp., 1998), Fekete Sas, 446+(2) p.+ 28 t. Reprint kiadás (az 1908-ban megjelent könyv hasonmása). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Baktay Ervin: A Pandzsáb. Az öt folyó országa. 76 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1936]. Franklin, 185 +3 p. + 24 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus 1926-1929 között tett hosszabb látogatást Indiában. Személyes benyomásokban gazdag országismertetője India északnyugati régiójáról, az iszlám, hindu és szikh hagyományokat egyaránt őrző Pandzsábról való sűrű leírás. A geostratégiai fontosságú vidéket a második világháború után felosztották, nagyobb része ma az iszlám Pakisztánhoz tartozik. Kiadói dúsan aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.