Székelyné Kőrösi Ilona: Kecskemét anno... Képek a régi Kecskemétről (magyar-angol-német) Kecskemét, 1998., Bács-Kiskun M. Önkormányzat Katona József Múzeuma. Kiadói kartonált papírkötésben, dedikált
Adam Bujak: The Royal Cracow. Introduction by prof. Jan. K. Ostrowski. Krakow, én., "Bialy Kruk". Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Endrédy Zoltán Sándor: Boldogasszony Sopron felett. 67 kép. Diebold Károly felvételei. A szerző, Endrédy Zoltán Sándor (1912-1996) által DEDIKÁLT példány. Sopron, 1948., Városplébánia Kultúrbizottsága, 71+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. A borító Sterbenz Károly munkája. Kiadói kartonált papírkötés, kopott gerinccel.
Telki ezer éve. Felelős szerk.: Vérti Zsuzsa. Honszeretet Könyvtára 1. Szerk.: Callmeyer Ferenc. A sorozatszerkesztő, Callmeyer Ferenc (1928-2020) okleveles magyar építészmérnök által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 2004,Kalangya Kkt.],(Debrecen, Alföldi-ny.),218+4 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szigeti János: Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában. Budapest, 1933. Csáthy Ferenc (Magyar Távirati Iroda Rt. ny.) 68 + [4] p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Szigeti János pest-budai kötete a szerző ismeretterjesztő előadásaiból épül fel. Az öt előadásból álló munka kaleidoszkópszerű képet fest a polgáriasodás küszöbén álló városhármas társadalmáról és életmódjáról, kultúrájáról és gazdaságáról. A címlapon régi katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, utóbbi a belív több oldalán megismétlődik. A számozatlan oldalakon kiadói hirdetések. Példányunk fűzése a fedőborítóknál megerősítve. Poss.: Székesfővárosi polgári fiúiskola könyvtára (Budapest III., Kiskorona utca 10.) Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen gyűjteményi bélyegzéssel. Jó példány.