Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 387

Koszta Nagy István (szerk.): Hargita. 250 térképpel és 135 fényképpel. Csíkszereda, 1997. Ajándékozási sorokkal Tabajdi Csaba államtitkárnak. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19108.

Rufpreis:
2 400 HUF

Székelyné Kőrösi Ilona: Kecskemét anno... Képek a régi Kecskemétről (magyar-angol-német) Kecskemét, 1998., Bács-Kiskun M. Önkormányzat Katona József Múzeuma. Kiadói kartonált papírkötésben, dedikált
19109.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19110.

Rufpreis:
3 000 HUF

Adam Bujak: The Royal Cracow. Introduction by prof. Jan. K. Ostrowski. Krakow, én., "Bialy Kruk". Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19111.

Rufpreis:
2 400 HUF

Endrédy Zoltán Sándor: Boldogasszony Sopron felett. 67 kép. Diebold Károly felvételei. A szerző, Endrédy Zoltán Sándor (1912-1996) által DEDIKÁLT példány. Sopron, 1948., Városplébánia Kultúrbizottsága, 71+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. A borító Sterbenz Károly munkája. Kiadói kartonált papírkötés, kopott gerinccel.
19112.

Rufpreis:
3 000 HUF

Telki ezer éve. Felelős szerk.: Vérti Zsuzsa. Honszeretet Könyvtára 1. Szerk.: Callmeyer Ferenc. A sorozatszerkesztő,  Callmeyer Ferenc (1928-2020) okleveles magyar építészmérnök által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 2004,Kalangya Kkt.],(Debrecen, Alföldi-ny.),218+4 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19113.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szokoly Károly: Szászvári krónika az ezredfordulóig. Szászvár, é.n. 439p. Kiadói papírborítóval.
19114.

Rufpreis:
3 000 HUF

Klamár Zoltán: Örökségünk kanizsai képeskönyv. Szabadka, 1996. 224p. Kiadói papírborítóval.
19115.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mészárosné Veres Ildikó Rappné Kulcsár Lívia Utassy Istvánné: Tegnapok - 1959-1999 (Ajka krónikája a korabeli sajtó tükrében) Ajka, 1999. Városi Könyvtár. 158p. Kiadói papírkötésben
19116.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szigeti János: Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában. Budapest, 1933. Csáthy Ferenc (Magyar Távirati Iroda Rt. ny.) 68 + [4] p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Szigeti János pest-budai kötete a szerző ismeretterjesztő előadásaiból épül fel. Az öt előadásból álló munka kaleidoszkópszerű képet fest a polgáriasodás küszöbén álló városhármas társadalmáról és életmódjáról, kultúrájáról és gazdaságáról. A címlapon régi katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, utóbbi a belív több oldalán megismétlődik. A számozatlan oldalakon kiadói hirdetések. Példányunk fűzése a fedőborítóknál megerősítve. Poss.: Székesfővárosi polgári fiúiskola könyvtára (Budapest III., Kiskorona utca 10.) Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen gyűjteményi bélyegzéssel. Jó példány.
19117.

Szigeti János: Budapest (Buda, Óbuda és Pest) a XIX. század első harmadában.
Budapest, 1933. Csáthy Ferenc (Magyar Távirati Iroda Rt. ny.) 68 + [4] p. + 1 t. Egyetlen kiadás.
Szigeti János pest-budai kötete a szerző ismeretterjesztő előadásaiból épül fel. Az öt előadásból álló munka kaleidoszkópszerű képet fest a polgáriasodás küszöbén álló városhármas társadalmáról és életmódjáról, kultúrájáról és gazdaságáról.
A címlapon régi katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, utóbbi a belív több oldalán megismétlődik. A számozatlan oldalakon kiadói hirdetések. Példányunk fűzése a fedőborítóknál megerősítve.
Poss.: Székesfővárosi polgári fiúiskola könyvtára (Budapest III., Kiskorona utca 10.)
Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen gyűjteményi bélyegzéssel. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Grósz András Filipszky István: Budaörs lexikon (Budaörs története a kezdetektől napjainkig) Kiadói, kartonált papírkötésben 199p.
19118.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bencze Tamás - Nagy Attila: Boldog emlékű Debrecen. Uropath Bt. 110 old. 2006.
19119.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF