Yannick Masson - Jean-Luc Danjou: A főzés tudománya. Konyhatechnológiai kalauz. Ford.: Csizi Réka, Nagy Tünde, Szkladányi András, Téglásy György. A magyar kiadás számára átdolgozta: Molnár B. Tamás. Bp., 2016., Magyar Gasztronómiai Egyesület, 821+4 p. Színes képekkel illusztrált szakkönyv. Kiadói papírkötés.
Antonio Carluccio: Gombák könyve. 103 recepttel. Alastair Hendy. [Bp., 2005.], Saxum, 224 p. Szép, gazdag képanyaggal, izgalmas receptekkel. Antonio Carluccio (1937-2017) londoni olasz chef, vendéglős, élelmiszer szakértő. Az "olasz gasztronómia keresztapja". Széles körben a BBC Két éhes olasz (Two greedy Italian) c. televíziós műsorból ismert, ahol Gennaro Contaldoval szerepelt. Jamie Oliver a Neal Street étteremében kezdte szakmai pályafutását. Kiadói kartonált papírkötés, kopott kiadói papír védőborítóban.
Jamie Oliver: Jamie természetesen. 100 recept a kertemből. David Loftus fotóival. Ford.: Dobos Anna. Bp., 2009, Park, 403+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón "Libri Aranykönyv 2010. 1. helyezett címkével", jó állapotban.
1884-1886 Mezőgazdasági Szemle. Szerk. és kiadták: Cserháti Sándor, Kosutány Tamás. II. és IV. évfolyam. [Két kötetben]. Magyar-Óvár, 1884-1886, Czéh Sándor-ny., VIII+576 p.; III+(1)+558 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítókkal, helyenként sérült, foltos lapokkal, néhány helyen ceruzás firkákkal, illetve préselt növénymaradványokkal.
Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Budapest, 1893. Szerző - Czettel és Deutsch ny. 1 t. (színes, kihajtható címkép) + 247 + [1] p. Hegyesi József cukrász, udvari cukrászmester szakmunkája először 1888-ban jelent meg. Példányunk a mű negyedik, javított és bővített kiadásából való. A receptek után, a 233. oldal után a süteménykészítéshez szükséges öntőformák képes ajánlója. Példányunk első előzékén sérülés, a belív utolsó oldalain gyermekrajzok. Horváth 593. Színes kőnyomatú illusztrációval ellátott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Mahács Mátyás: Gyümölcstermesztés és értékesítés. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium megbízásából írta Mahács Mátyás. A szöveg közé nyomott 251 ábrával. Budapest, 1929. Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 416 p. Egyetlen kiadás. Mahács Mátyás (1881-1970) gyümölcskertész, iskolaalapító egyetemi tanár, szakíró. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal, metszési és növényvédelmi ábrákkal. A szakmunka a gyümölcstermesztés gazdasági dimenzióit is körbejárja. BOEH VI, 5652. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Dr. Ilse-Maria Fahrnow - Jürgen Fahrnow: Az öt elemen alapuló táplálkozás. A hagyományos kínai orvosláson alapuló életmód és konyhaművészet. Bp., 2007, M-érték Kiadó Kft. Kiadói papírkötésben.
Rodiczky Jenő: A méhészet vezérfonala Bp., 1911. Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata, ?Pátria? ny. 56 p. {Köztelek olcsó könyvtára III. évf. 1. füzet}. 32 szöveg közti rajzzal illusztrálva. Tűzve, kiadói, illusztrált papírborítóban.