Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 56

Yannick Masson - Jean-Luc Danjou: A főzés tudománya. Konyhatechnológiai kalauz. Ford.: Csizi Réka, Nagy Tünde, Szkladányi András, Téglásy György. A magyar kiadás számára átdolgozta: Molnár B. Tamás. Bp., 2016., Magyar Gasztronómiai Egyesület, 821+4 p. Színes képekkel illusztrált szakkönyv. Kiadói papírkötés.
20210.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Antonio Carluccio: Gombák könyve. 103 recepttel. Alastair Hendy. [Bp., 2005.], Saxum, 224 p. Szép, gazdag képanyaggal, izgalmas receptekkel. Antonio Carluccio (1937-2017) londoni olasz chef, vendéglős, élelmiszer szakértő. Az "olasz gasztronómia keresztapja". Széles körben a BBC Két éhes olasz (Two greedy Italian) c. televíziós műsorból ismert, ahol Gennaro Contaldoval szerepelt. Jamie Oliver a Neal Street étteremében kezdte szakmai pályafutását. Kiadói kartonált papírkötés, kopott kiadói papír védőborítóban.
20211.

Antonio Carluccio: Gombák könyve. 103 recepttel. Alastair Hendy. [Bp., 2005.], Saxum, 224 p. Szép, gazdag képanyaggal, izgalmas receptekkel.
Antonio Carluccio (1937-2017) londoni olasz chef, vendéglős, élelmiszer szakértő. Az "olasz gasztronómia keresztapja". Széles körben a BBC Két éhes olasz (Two greedy Italian) c. televíziós műsorból ismert, ahol Gennaro Contaldoval szerepelt. Jamie Oliver a Neal Street étteremében kezdte szakmai pályafutását.
Kiadói kartonált papírkötés, kopott kiadói papír védőborítóban.

Rufpreis:
10 000 HUF

Jamie Oliver: Jamie természetesen. 100 recept a kertemből. David Loftus fotóival. Ford.: Dobos Anna. Bp., 2009, Park, 403+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón "Libri Aranykönyv 2010. 1. helyezett címkével", jó állapotban.
20212.

Rufpreis:
10 000 HUF

20213.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1884-1886 Mezőgazdasági Szemle. Szerk. és kiadták: Cserháti Sándor, Kosutány Tamás. II. és IV. évfolyam. [Két kötetben]. Magyar-Óvár, 1884-1886, Czéh Sándor-ny., VIII+576 p.; III+(1)+558 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítókkal, helyenként sérült, foltos lapokkal, néhány helyen ceruzás firkákkal, illetve préselt növénymaradványokkal.
20215.

Rufpreis:
10 000 HUF

Bross Péter - Sebők Péter: A méhészet alapjai kezdőknek - haladóknak. Összeáll.: - -. Bp.,2016, Országos Magyar Méhészeti Egyesület. Kiadói papírkötés.
20217.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hegyesi József:  A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Budapest, 1893. Szerző - Czettel és Deutsch ny. 1 t. (színes, kihajtható címkép) + 247 + [1] p. Hegyesi József cukrász, udvari cukrászmester szakmunkája először 1888-ban jelent meg. Példányunk a mű negyedik, javított és bővített kiadásából való. A receptek után, a 233. oldal után a süteménykészítéshez szükséges öntőformák képes ajánlója. Példányunk első előzékén sérülés, a belív utolsó oldalain gyermekrajzok. Horváth 593. Színes kőnyomatú illusztrációval ellátott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20218.

Rufpreis:
6 000 HUF
9

20219.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mahács Mátyás:  Gyümölcstermesztés és értékesítés. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium megbízásából írta Mahács Mátyás. A szöveg közé nyomott 251 ábrával. Budapest, 1929. Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 416 p. Egyetlen kiadás. Mahács Mátyás (1881-1970) gyümölcskertész, iskolaalapító egyetemi tanár, szakíró. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal, metszési és növényvédelmi ábrákkal. A szakmunka a gyümölcstermesztés gazdasági dimenzióit is körbejárja. BOEH VI, 5652. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20220.

Rufpreis:
6 000 HUF
15

Dr. Ilse-Maria Fahrnow - Jürgen Fahrnow: Az öt elemen alapuló táplálkozás. A hagyományos kínai orvosláson alapuló életmód és konyhaművészet. Bp., 2007, M-érték Kiadó Kft. Kiadói papírkötésben.
20222.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mahács Mátyás és Liszka Jenő: Kertészeti üzemtan, érték- és jövedelemszámítástan I.-II. kötet (egy kötetben). Bp., 1927. Szerzői. 211p.
20223.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rodiczky Jenő: A méhészet vezérfonala    Bp., 1911. Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata, ?Pátria? ny. 56 p. {Köztelek olcsó könyvtára III. évf. 1. füzet}. 32 szöveg közti rajzzal illusztrálva. Tűzve, kiadói, illusztrált papírborítóban.
20224.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF