Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 56

Valló Árpád: A méhtenyésztés vezérfonala. Bp, 1914. Pallas. 188 p.számos szövegközti illusztrációval. Méhészeti alapmunka. Kiadói papírkötésben.
20225.

Rufpreis:
4 000 HUF

20226.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kugler G.: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve különös tekintettel a magántanulásra négy részben. REPRINT! 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20227.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kelemen Erzsébet:  A zöldségeskert. Kezdő kertészkedők számára. A szerző rajzaival. (Budapest, 1943). Athenaeum Rt. (ny.) 94 + [2] p. Egyetlen kiadás. Bevezető jellegű, praktikus szakmunka kezdő gazdálkodók számára. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A címlapon enyhe foltosság, az utolsó leveleken alul apró, halvány folt. Példányunk fűzése meglazult. BOEH VIII, 4246. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20228.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sogni Italiani. Olasz álmok. Bp., é.n. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20229.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dobos C. József: Magyar-francia szakácskönyv. Nélkülözhetetlen kalauz minden háztartásban. 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. REPRINT! Félvászon kötés, jó állapotban.
20230.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Krébecz Jenő: Gombaatlasz. Kétszáz közép-európai nagygomba. Bp., 1988, Pallas. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20231.

Rufpreis:
2 400 HUF

Útmutatás dáhlia termesztéséhez. (Budapest), [1940 körül]. Mauthner Ödön Magtermelő és Magkereskedelmi Rt. (Officina Kft. ny.) 14 + [2] p. Egyetlen kiadás. Mauthner Ödön 1874-ben alapított magkereskedelmi részvénytársasága néhány évtized alatt Közép-Európa vezető virág- és vetőmag kereskedő vállalkozásává vált. Kísérleti telepe Csepelen működött, olajsajtó üzemet tartott fenn Pécsen. Kiadványunk a cég jelentős virágkínálatából a dália típusú dísznövény gondozásának részleteibe avat be. Az első és hátsó borítón a második világháború utáni államosítás megtörténtéről tanúskodó felülragasztások és felülbélyegzések. A fedőborító eredeti cégjelzését az állami Magkereskedő Vállalat címkéje, illetve a Kertészeti és Vetőmagellátó Vállalat bélyegzései takarják. Tűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20232.

Rufpreis:
3 000 HUF

20233.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sárosi Bella (összeáll.):  Házi czukrászat és befőttek könyve. Hírneves magyar, franczia, angol és német források nyomán. Budapest, [1916]. Magyar Kereskedelmi Közlöny, Hírlap- és könyvkiadó-vállalat ("Globus" ny.) 166 + [10] p. Sárosi Bella újságíró, a Vasárnapi Ujság munkatársa. Szakácskönyvének első kiadása 1906-ban jelent meg, példányunk a 3. kiadásból való. Az első két levél fűzése meglazult, két levél hiányzik. Az oldalakon halvány foltosság, néhány oldalon gyermekrajz. Horváth 1485. Éliás-Szántó 487. Színes, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben.
20234.

Rufpreis:
3 000 HUF

Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus [Ráth Sándor]. (Illusztrálta Gebhardt Tibor.) [Budapest, 1939]. Az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. mélynyomása. 159 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül Gebhardt Tibor szövegközti rajzaival, könyvdíszeivel. A megnagyobbodott Magyarország minden tájáról származó recepteket közlő munka népszerűsítette a villanytűzhelyt, a villanybojlert, valamint az intézményesített áramszolgáltatás időszaki periodikáját, a Villamos fogyasztók lapját. Példányunk első két levelén apró hiány. Horváth 1216. Fűzve, illusztrált, enyhén hiányos gerincű, enyhén sérült kiadói borítóban.
20235.

Rufpreis:
3 000 HUF
11

Hogyan készítsünk vajastésztát, előételt, süteményt? Praktikus útmutatás és receptek ízletes tészták készítéséhez. Összeállította: Untenecker Ferenc. Budapest, 1937. (Szerző) Keller Jenő ny. 42 + [2] p. Egyetlen kiadás. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. A címoldalon és a belív oldalain halvány foltosság. Horváth 1865. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
20236.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF