Hölbling, Ludwig: Die Rillensaat der Körnerfrüchte mittelst der Rillen- (Scheiben-) Walze in 3,4,5, 6 zölliger Reihen-Entfernung [...] Wien, 1855, szerzői kiadás, 29+(1) p.+ 1 (kihajtható) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel, felvágatlan példány.
[Angol nyelvű mezőgazdasági kolligátum] U. S. Department of Agriculture - Farmers' Bulletin No. 201-225. [Egy kötetben.] Washington, 1904, Government Printing Office. Egészvászon-kötésben, kissé deformált borítóval és gerinccel, néhány sérült, kijáró lappal, ázásnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Czakó Béla: A gépnélküli, racionális öntözés tudománya. Bp., é.n. Madách kiadás. 1 t + 95 p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Fűzve, elvált, de ép papírborítóval
Porpáczy Aladár: Jövedelmező körtetermesztés. Jövedelmező körtetermesztés. Bp. 1937. Pátria. 199 l. A borító kissé foltos. Fűzve, kiadói borítékban. A kötet végére beragasztva a Magyar Gyümölcs kiadóhivatalának 1942-ből keltezett, a vevőnek küldött gépelt levele.
Czapáry Bertalan: Virágtenyésztés I. rész: Lakásunk virágai. Köztelek Olcsó Könyvtára VI. évf. 3-4. füzet. Bp., 1914, Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata (Pátria-ny.), 118+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérülés
Rätsch, Christian: A szerelem füveskertje. Az afrodiziákumok a mítoszokban, a történelemben és napjainkban. Bp., 1994, Terra. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Patricia Guy: Vino'E. Die Wiederentdeckung der heimischen Rebsorten. H.n., 2003, Unione Nazionale Fra Associazioni di Produttori Vitivinicoli. Színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In German language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.