Prato, Katharina: Die süddeutsche Küche. Herausgegeben von Vittorine von Leitmaier. Graz-Leipzig-Wien, 1938, Verlag Styria, XXIV+945+(12) p. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként lapszéli foltokkal.
Házi cukrászat és befőttek könyve. Összeáll.: Sárosi Bella. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 168+10 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, két kijáró lappal, az elülső szennylap hiányzik.
2 db - Vendéglátó technológia I. Ételkészítési ismeretek. Bp., 1999, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek. Bp., Műszaki. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Sántha László: Védekezés a gyümölcsvarasodás ellen. Összeáll.: - - . M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálat 19. szám. Bp., 1943, (Pátria-ny.), 11+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan sérült.
Kadocsa Gyula: Védekezés az almamoly ellen. Összeáll.: - - . M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálat 8. szám. Bp., 1943, (Pátria-ny.), 13+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés.
Viga Gyula: Tájak, ízek, ételek Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. (Dedikált!) Miskolc, 2004, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Múzeumi Igazgatóság, 159+(1) p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Viga Gyula (1952- ) etnográfus, muzeológus, egyetemi tanár, az MTA doktora által dedikált példány.
Czapáry Bertalan: Zöldségtermesztés. Bp. 1913, Országos Magyar Gazdasági Egyesület. 166 l. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban, gerincen kis sérüléssel