Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 225

Maróti Géza és Zebegény. 1875-1941. Géza Maróti and Zebegény. Szerk.: Klemmné Németh Zsuzsa. Szentendre, 2003, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az egyik alsó sarkán gyűrődéssel.
19085.

Rufpreis:
2 800 HUF

Déry Attila: Házak, emlékek, alkotók. Építészettörténeti séta a Szentimrevárosban és környékén. Szentimreváros története 4. [Bp.], 1999, Szentimrevárosi Egyesület. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
19087.

Rufpreis:
1 600 HUF

Rexa, Dezső: Century old Pest-Buda. With 12 coloured illustrations. Bp., [1945], Officina, 26 sztl. lev. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, egy képet visszaragasztottak, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel és sérült köséssel.
19088.

Rufpreis:
1 400 HUF

Robert Camerons: Above Chicago. A new collection of historical and original aerial photographs of Chicago. With text by Tim Samuelson and Cheryl Kent. San Francisco,1997,Cameron and Co. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19089.

Rufpreis:
1 600 HUF

Momentaufnahme. Zeichen des Lebens - Unsere Erde aus der Luft. Hamburg - München,én., UNICEF-Globus. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. CD-rommal. Kiadói kartonált papírkötés.
19090.

Rufpreis:
1 600 HUF

Óbudával kapcsolatos tétel:  Emlék és emlékezet. Három évtized egy kétszáz éves házban. Szerk.: Andrási Gábor. Bp., 2018, Óbudai Társaskör. Gazdag képanyaggal illusztrált. CD-rom melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.;  Tanulmányok Óbuda történetéből. Főszerk.: Rádi Károly. Szerk.: Kaba Melinda, Kecskés József. Bp., 1990., Budapest Főváros III. Kerületének Önkormányzata. Kiadói papírkötés.;  Bán Éva, Erős Gábor et alii (szerk.): Óbuda. Bp., 1985, III. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. +1 duplummal! Kiadói papírkötés.;
19091.

Óbudával kapcsolatos tétel:

Emlék és emlékezet. Három évtized egy kétszáz éves házban. Szerk.: Andrási Gábor. Bp., 2018, Óbudai Társaskör. Gazdag képanyaggal illusztrált. CD-rom melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.;

Tanulmányok Óbuda történetéből. Főszerk.: Rádi Károly. Szerk.: Kaba Melinda, Kecskés József. Bp., 1990., Budapest Főváros III. Kerületének Önkormányzata. Kiadói papírkötés.;

Bán Éva, Erős Gábor et alii (szerk.): Óbuda. Bp., 1985, III. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. +1 duplummal! Kiadói papírkötés.;

Rufpreis:
2 800 HUF

Ács Irén: Palócország. - - fotóival. Boldizsár Iván bevezetőjével. Bp., 1984, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Katona Miklós: Nógrád vár rád! Szerk.: Kalocsai Péter. Salgótarján, én., Nógrád Megye Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
19092.

Rufpreis:
2 800 HUF

Csorba Csaba: Regélő váraink. Bp., 1997, Magyar Könyvklub. Kuczogi Zsuzsanna alaprajzaival. Kiadói kartonált papírkötés.
19093.

Rufpreis:
2 000 HUF

19094.

Rufpreis:
2 800 HUF

Esztergom vármegye. A Magyarország Vármegyéi és Városai Központi Szerkesztő Bizottságának felügyelete alatt írták az esztergommegyei helyi munkatársak. Magyarország Vármegyéi és Városai. Bp.,[1906], Országos Monografia Társaság, XII+471 p.+1 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Sérült szétvált borító, hiányzó gerinc, egy lap (445-446) kijár, sérült.
19095.

Rufpreis:
2 000 HUF
9

Hungary Guest Book. Bp., 1995, Blue Skies Marketing Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis felületi sérüléssel. / In English and German language. Hardcover, with minor damage on the cover.
19096.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ángyán M. Fülöp: Máriaremetei kegyhely. Máriaremete, 1942, Szervita Rendház (Bp., Közlekedési-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés. + Ángyán M. Fülöp, a máriaremetei Szervita Rendház házfőnökének nyomtatott kísérőlevele
19097.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF