Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 225

Jakab Rozália: Nálunk a harangszó elszáll a határig. Népélet és néphagyomány Farkaslakán. (Dedikált!) Kolozsvár, 2009, Polis. Kiadói papírkötés. A szerző, Jakab Rozália (1928-2017) erdélyi népművész, néprajzi gyűjtő által dedikált példány.
19061.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

50 éves a Budapesti Metró. Szerk.: Győrfi Judit. Bp., 2020, BKV, 57+1 p. Kiadói haránt-alakú papírkötés, szakadt borítóval.
19062.

Rufpreis:
3 000 HUF

Miklya Jenő (szerk.): Írások Szeghalom múltjából. Bibliotheca Bekesiensis 13. Békéscsaba, 1976, Rózsa Ferenc Gimnázium és Nyomdaipari Szakközépiskola. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (321./500) példány.
19063.

Rufpreis:
3 000 HUF

Major Jenő:  A városalaprajz, mint a korai magyar városépítés-történet forrása. A soproni belváros kialakulása. (Dedikált.) (Budapest), 1965. (Akadémiai Nyomda). 163-174 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Granasztói Györgynek barátsággal: Major Jenő." Major Jenő (1922-1988) településtörténész szövegközti alaprajzokkal illusztrált rövid történeti urbanisztikai tanulmánya Sopron városmagja kialakulásának rekonstruálására tesz kísérletet. A szerző külföldi analógiák nyomán arra a következtetésre jut, hogy a város az elpusztult római város falainak mentén éledt újjá, feltűnően sűrű városmagja viszont korábban üresen álló, lakatlan térség volt, ez üresen álló területen csak később kezdtek építkezni a frissen országba érkezett német telepesek. (Különlenyomat az Építés- és Építészettudományi Közlemények 1965. évi 1. számából.) Prov.: Granasztói György (1938-2016) történész, főként társadalomtörténettel, történeti demográfiával és várostörténettel foglalkozott. Fűzve, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
19064.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sopron szab. kir. város közkönyvtárának összesített könyvjegyzéke. I. kötet. Magyarnyelvű munkák. Összeáll. Kund Aranka. Gesamtkatalog der öffentlichen Bücherei der kgl. Freistadt Sopron. I. Band. II. Teil: Werke in deutscher Sprache. Zusammengestellt von Stefan Radó. Sopron, 1932, Székely és Társa, VII+383+1 p. Korabeli reklámokkal rendkívül gazdagon illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány lapon ceruzás bejegyzéssel.
19065.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kovács József László:  Lackner Kristóf és kora (1571-1631). Sopron, 1972. (Győr-Sopron megyei Nyomdavállalat). 140 + [4] p. Egyetlen kiadás. Lackner Kristóf (1571-1631) soproni polgármester, latin nyelven író humanista szerző, jogász, gondolkodó, embléma-értelmező és iskoladráma író életrajza, oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. (A Soproni Szemle kiadványai. Új sorozat, 6. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19066.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dallos István:  Vasvár környékének felszíni formái. Budapest, 1935. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 26 p. Egyetlen kiadás. A geológiai témában írt piarista dolgozat szövegét földtani ábrák, metszetek és térképvázlatok kísérik. (Palaestra Calasanctiana - A piaristák doktori értekezései az 1932. évtől. 10. szám.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19067.

Rufpreis:
2 400 HUF

19068.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Szebeni András: Látott dolgok... Debrecen. (Dedikált!) Cserhalmi György írásával. Pécs, 2005, Alexandra. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szebeni András (1946-2020) fotóművész által Keszthelyi-Szabó Gábor (1953- ) gépészmérnök, a Szegedi Tudományegyetem rektora (2003-2010) részére dedikált példány.
19069.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hoernes, Moriz (szerk.): Wissenschaftliche Mitteilungen aus Bosnien und der Herzegowina. Herausgegeben vom Bosnisch-Herzegowinischen Landesmuseum in Sarajevo. Elfter Band. Wien, 1909, Adolf Holzhausen. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, a borítón és a gerincen ázásnyomokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19070.

Rufpreis:
3 000 HUF

19071.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

Pécsi Márton: A magyarországi Duna-völgy kialakulása és felszínalaktana. Földrajzi Monográfiák III. köt. Bp., 1959, Akadémiai, 345 p.+28 t.+ 3 melléklet. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 5 melléket hiányzik.
19072.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF