Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 225

Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t. + 267 p.+14 (fekete-fehér fotók) t.  Stein Aurél (1862-1943) Közép-Ázsia-kutató kisebb megszakításokkal 1886-tól dolgozott az indiai brit adminisztrációnak, több helyi egyetemen is oktatott, 1900-1931 között négy nagy hatású expedícióban térképezte fel Belső-Ázsia fehér foltjait. E műve első, 1900-1901-es belső-ázsiai kutatóútjának beszámolója. A néprajzi és régészeti részletekben gazdag, kalandos beszámoló szövegét oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétel kíséri. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, "Sand-Buried Ruins of Khotan" címmel.  Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19037.

Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t. + 267 p.+14 (fekete-fehér fotók) t.

Stein Aurél (1862-1943) Közép-Ázsia-kutató kisebb megszakításokkal 1886-tól dolgozott az indiai brit adminisztrációnak, több helyi egyetemen is oktatott, 1900-1931 között négy nagy hatású expedícióban térképezte fel Belső-Ázsia fehér foltjait. E műve első, 1900-1901-es belső-ázsiai kutatóútjának beszámolója. A néprajzi és régészeti részletekben gazdag, kalandos beszámoló szövegét oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétel kíséri. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, "Sand-Buried Ruins of Khotan" címmel.

Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.

Rufpreis:
4 000 HUF

Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. I-II. köt. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. [cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+144 p.+17 t.; 145-312 p.+13 t. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, gerincen kopott.
19038.

Rufpreis:
3 000 HUF

Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.], Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 (térkép) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerincen kis kopással
19039.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 404 p.+ 1 (kétoldalas térkép) t. 2. kiadás. Szövegközi fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
19040.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19041.

Rufpreis:
4 000 HUF
20

Gubányi Károly (1867-1935): Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én., Lampel R., (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t+ 176 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19042.

Rufpreis:
4 000 HUF
11

[Mittelholzer, Walter (1894-1937)] Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Ford.: Dr. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 185+1 p.+1 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19043.

Rufpreis:
4 000 HUF
11

Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+ 186+2 p.+ 19 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, térkép-hiánnyal.
19044.

Rufpreis:
4 000 HUF
17

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. 139 képmelléklettel. Fordította: Dr. Cholnoky Jenőné. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1922), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+150+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19045.

Rufpreis:
4 000 HUF
10

[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. +2 (kihajtható térképek) t. + 1 (térkép-melléklet) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.  Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi részeire szólította; a rendkívüli természeti szépségekben gazdag, hó borította és szél tépte hegyvidék számos részét a modern felfedezők közül elsőként járta be. Munkájában 1910-1923 közötti földrajzi és néprajzi megfigyeléseit közli a Tűzföldről, annak vadászó életmódot folytató, sámánisztikus hiedelemvilágú őslakó törzseiről, illetve a lassan modernizálódó vidékről.  Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés.
19046.

[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. +2 (kihajtható térképek) t. + 1 (térkép-melléklet) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.
Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi részeire szólította; a rendkívüli természeti szépségekben gazdag, hó borította és szél tépte hegyvidék számos részét a modern felfedezők közül elsőként járta be. Munkájában 1910-1923 közötti földrajzi és néprajzi megfigyeléseit közli a Tűzföldről, annak vadászó életmódot folytató, sámánisztikus hiedelemvilágú őslakó törzseiről, illetve a lassan modernizálódó vidékről.
Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés.

Rufpreis:
4 000 HUF
17

Füzes Endre - Mándoki László:  Baranya népe. (Kétszeresen dedikált.) Pécs, 1963. Janus Pannonius Múzeum (Pécsi Szikra Nyomda). 64 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Vincze Istvánnak barátsággal: Füzes Endre, Mándoky László. 67. VII. 22." A hagyományosan számos nemzetiség - svábok, csángók, székelyek, horvátok, sokácok, cigányok - által lakott Baranya megye állandó néprajzi kiállításának kísérő anyaga, oldalszámozáson belül gazdag fotó- és illusztrációs anyaggal. (A Janus Pannonius Múzeum füzetei. 5. szám.) Prov.: Vincze István (1922-1982) néprajztudósnak, a néprajztudományok kandidátusénak, a főként a szőlészet-borászat néprajzával foglalkozott. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19047.

Rufpreis:
4 000 HUF

Major Jenő:  Adatok a feldebrői templom keletkezésének település- és birtoktörténeti hátteréhez. (Dedikált.) Budapest, 1976. (Akadémiai Nyomda.) 193-226 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Feleségemnek, életem, munkám segítő társának köszönettel és szeretettel: Jenő. 1977. dec. 9." Major Jenő (1922-1988) településtörténész rövid tanulmányában a Heves megyei Feldebrőn található, Árpád-kori templom alapításának egy közkeletű tévedését cáfolja. Okiratokból, birtoklevelekből jut a szerző arra a következtetésre, hogy a fundálás nem köthető az 1041-1044 között uralkodott Aba Sámuel királyunk személyéhez, a legenda feltehetően onnan származik, hogy a templom kegyurai később az Aba nemzetségből kerültek ki. (Különlenyomat az Építés- és Építészettudomány VIII. kötet 1-2. számából.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19048.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF