Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 225

19025.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kiss Géza: Ormányság. Bp., 1937, Sylvester Rt. kiadása. Kiadói egészvászon kötés, foltos, kopottas állapotban.
19026.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Iványi Béla: Göncz szabadalmas mezőváros története. (Budapest), 1926. Kertész József könyvnyomdája, Karcag. [4] + 194 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Első kiadás. Iványi Béla (1878-1964) jog- és művelődéstörténész, levéltáros, debreceni egyetemi tanár, politikus. Gönci helytörténeti monográfiáját az előszó tanúsága szerint egy kedves kollégájának kérésére írta, aki korábban, egy a Zemplénben tartott nyaralása során felkereste a kisvárost, és annak levéltári anyagából bőséges válogatást vitt Debrecenbe. Iványi Béla helytörténeti monográfiája tehát levéltári alapokon nyugszik, társadalomtörténeti fókuszú, helyi konfliktusok leírásában gazdag, olvasmányos stílusban megírt várostörténete érdekessége, hogy a városi polgárok egészen korai, XVI. századi lajstromát tudja nyújtani; ilyen adatokkal a szabad királyi városok is alig büszkélkedhetnek, nemhogy a mezővárosi jogú Gönc városa. Igaz, ebben az időben tekintélyt kölcsönzött a városnak, hogy a megyegyűléseket itt tartották; Abaúj vármegye székhelye, Kassa ugyanis szabad királyi városi privilégiumai miatt nem fogadta falai közé a megyegyűlést. A szerző jogtörténeti érdeklődésére vall még a város újkori jogéletének vázolása is. Kötetünk utóéletéhez tartozik, hogy a fiatal Mályusz Elemér történész a kismonográfia néhány elemét kritizálta, emiatt pedig a hevesebb vérmérsékletű szerző párbajra hívta a történészt. (A visszaemlékezések szerint a levéltáros szerző és a középkorász Mályusz Elemér párbajában senki sem sérült meg.) Példányunk fűzése meglazult. (A Debreceni Tisza István Tudományos Társaság Honismertető Bizottságának kiadványai. II. kötet, 2-3. füzet.) Fűzve, feliratozott, enyhén hiányos, sérült gerincű kiadói borítóban.
19027.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bihari György: Üllő-parti tanyák. DEDIKÁLT! Szerk., utószó: Rideg István. Karcag, 2021, Barbaricum Könyvműhely. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19028.

Rufpreis:
5 000 HUF

Póda Endre:  A soproni plébánia története. [Sopron, 1892. Nyomatott Litfass Károly könyvnyomdájában]. 68 p. Egyetlen kiadás. Póda Endre (1840-1902) soproni plébános történeti egyháztörténeti összefoglalója a soproni egyházközség történetéről. A munka a Póda Endre által szerkesztett "Soproni szabad királyi város monographiája" című munka második kötetének függelékében jelent meg, a beszámoló az 1676. évi eseményekkel megszakad. Fűzve, borító nélkül, a gerincen korabeli papírcsíkkal megerősítve.
19029.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Budapest Székesfővárosi Közlekedési Rt. Menetsebességi utasítás. Érvényes 1948 szeptember 1-től. Bp., 1948, Budapest Székesfővárosi Házinyomda, 1 (kihajtható térkép) t. + 41 p. Kiadói papírkötés.
19030.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dombóvári Antal: Hévízgyörk története. Hévízgyörk,[2014],Hévízgyörk Önkormányzata, 196 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19031.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19032.

Rufpreis:
5 000 HUF

19033.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Némethy Lajos: A Budapest-vizivárosi Erzsébetiek. Megtelepedésük századik évfordulója alkalmából. Tíz régi rézmetszet utánzatával. Bp., [1885], Rudnyánszky A.-ny., 41+(1) p.+ 9 t. Modern műbőr-kötésben, tulajdonosi bélyegzővel, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
19034.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bereg vármegye címeres pecsétje 1836. Szerk.: Kujbusné Mecsei Éva, Mykhailo Mishuk. A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár kiadványai II. közlemények 47. Nyíregyháza, 2017., Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára, 8 p. +4 sztl. lev. + 42 p. Hasonmás kiadás. Magyar, ukrán, angol nyelven. A hasonmás rész latin nyelven. Kiadói aranyozott bársony-kötésben, szép állapotban, 37x28 cm Megjelent 750 példányban.
19035.

Rufpreis:
5 000 HUF

A Sopronhorpácsi Növénynemesítési és Növénytermesztési Kutató Intézet története, munkássága és célkitűzései. (Budapest, 1954. Földművelésügyi Minisztérium Kísérletügyi és Propaganda Igazgatósága - Szikra Lapnyomda). 79 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az ipari szakkiadvány a répanemesítéseiről nevezetes mezőgazdasági kutatóintézet képes ismertetője. Az üzemet Kurt Sedlmayer (1900-1965) osztrák származású magyar növénytermesztési szakember 1930-ban alapította, és a két világháború közti időben nemesítéseivel felvirágoztatta. Az üzem átvészelte a világháborút is, ám az államosítást nem kerülhette el. A tulajdonos a koalíciós időkben maga ajánlotta fel az államnak üzemét, így különös kivételként vállalkozásában maradhatott, mégpedig igazgatói pozícióban. Az első néhány oldalon az intézet történetének sajátos nézőpontú összefoglalása, majd a répanemesítés mellett más nemesítési ágakban is jeleskedő intézet gazdasági tevékenységének bemutatása, oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal, térképvázlatokkal, ábrákkal. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19036.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF