[Caspar Bartholin (1585-1629)] Casp. Bartholini Enchiridion Ethicum Seu Epitome Philosophiae Moralis. Praecepta breviter & dilucudé, methodoque nova & facili explicata exhibens pro augusta tyronum memoria. [Rostoch [Rostock)], 1622, apud Joannem Hallerfordeum, 2+117+1 p. Hozzákötve: Physicae Generalis praecepta quae thesium loco in disputationibus esse possunt, decerpta ex praelectionibus Physiologicis publicis. Rostoch [Rostock), 1622, apud Joannem Hallervordeum, 2+64+6 p.; Hozzákötve: Physicae specialis praecepta quae thesium loco in disputationibus esse possunt, decerpta ex praelectionibus Physiologicis publicis. ... Pars prima: De corporibus naturalibus. ... Rostochii [Rostock], 1621., Apud Joannem Hallervordeum, 36 sztl. lev.; Hozzákötve: Praeceptorum Physicae specialis quae thesium loco in disputationibus esse possunt. Pars secunda: De corporibus imperfecté mixtu seu de Meteoris. Decerpata ex praelectionibus Physioloicis publicis... Rostochi [Rostock], 19621, Sumptibus Joann. Hallervordei, 30 sztl. lev.; Hozzákötve: Caspari Bartholini Malmogij Dani Enchiridion Metaphysicum. [Wittenberg], 1621, Impensis Caspari Heiden, 6+40+2 p. Editio Octaca.; Hozzákötve: De Mundo Quaestiones et controversiae nobiliores, ex sacro codice, rationibus atque experientiis formatae ac firmatae. Accessit Brevis Uranologiae summa, ... Rostochi [Rostock], 1621, Typis Joachimi Pedani, prostat apud Johannem Hallervordeum, 83 sztl. lev.; Hozzákötve: De terra aere et igni. Institutio Physica succincta. Cum praemißá elementorum theoria generali. Gryphiswaldi [Greifswald], 1624, Typis Johannis Albini, apud Joh. Hallervordeum, 60 sztl. lev.; Hozzákötve: De aquis libri II. Naturam et accidentia aqae tam in genere, quam in specie, maris, fontium, fluminum, thermarum, aliarumque aquarum mineralium succinté expicantes. Cum earumdem ... [Rostoch (Rostock)], 1621, Johannem Hallersordeum, 70 sztl. lev.; Hozzákötve: De mixtione eamque consequentibus temperamento coctione, putredine, petrificatione, &c. Liber unus. Rostochii [Rostock], 1621, Typis Jo. Pedani, Prostat apud Joanne Hallerfordeu, 54 sztl. lev. Hozzákötve: Astrologia Seu De Stellarum Natura, affectionibus, & effectionibus. Exercitatio qua difficultates praecipuae, de Stellarum Definitione, caußis, Ordine, Divisione, Quantitute, ... Editio Septima Correctior mendos a tertia & melior. [Wittenberg], 1621, Apud Casparum Heiden, 11 sztl. lev.+260 p.+17 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli pergamen-kötésben, kopott, foltos borítóval, a táblák belsején a papírborítás hiányzik, néhány lapszéli szakadással, számos lapon, lapszélen latin nyelvű jegyzettel, bejegyzéssel, néhány aláhúzással, hat helyen a "fejezet" végén latin nyelvű jegyzetekkel, nagyrészt üres vagy bekötött plusz lapokon, 1760-as ex libris bejegyzéssel (Georgi Némethi.) Méret: 12,7x8x7 cm. Idősebb Caspar Bartholin (1582-1926) dán polihisztor, orvosprofesszor, fizikus, teológus. Ifjabb Caspar Bartholin (1655-1738) dán anatómus nagyapja.
L. D. Landau - E. M: Lifsic: Elméleti fizika I. köt.: Mechanika. Szerk.: Marx György. Ford.: Matolcsi Tamás Bp., 1974, Tankönyvkiadó, 224+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Brühl, Gustav: Lehrbuch und Atlas der Ohrenheilkunde. Lehmann's Medizinische Handatlanten Band XXIV. München, 1913, J. F. Lehmann's Verlag. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés.
Sulyomi-Schulmann Adolf: A farkastorok okozta beszédzavar és javításának módja. Bp., 1936, Magyar Gyógypedagógiai Társaság, 47 p. Felvágatlan példány! A címlapon Vértes O. András (1911-1997) nyelvész névbejegyzésével. Kiadói papírkötés, a borító egy része elszíneződött.