Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

Bethan Ryder: New Bar and Club Design. London, 2005, Laurence King. Angol nyelven. Izgalmas, gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19916.

Rufpreis:
6 000 HUF

Lázár Béla:  Fadrusz János élete és művészete. Budapest, (1923). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 207 + [1] p. + 1 t. (kihajtható) + 1 hasonmás (kétleveles) + 43 t. (42 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Fadrusz János (1858-1903) szobrászművész, a 19. századi magyar historizáló szobrászművészet egyik legnagyobbja. Az öntörvényű, konfliktusokat is vállaló művész életrajza egyúttal bepillantást nyújt a századvég művészeti világának vitákkal övezett világába. Oldalszámozáson belül gazdag szöveg közti illusztrációs anyaggal. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Szép példány.
19917.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Film posters. A magyar filmplakát aranykora. 1912-1945. Bp., 2004, Ernst Galéria. Gazdag képanyaggal, többe közt Bíró Mihály, Dallos Hanna, Földes Imre, Sátori Lipót, Muskovszky László által tervezett plakátokkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, magyar és angol nyelven./ The Golden Age of Hungarian Film Posters. 1912-1945. Paperbinding, in paper cover, in Hungarian and English languages, with lot of illustrations.
19918.

Rufpreis:
4 000 HUF

Judy Spours: Art deco tableware (Art deco étkészletek). London, 1988, Ward Lock, kissé foltos kiadói vászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány az art deco étkészletekről.
19919.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tony L. Mortimer: Lalique. Jewellery and Glassware. London, 1989, Octopus, angol nyelven, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely bevezet a Lalique üvegek világába.
19920.

Rufpreis:
5 000 HUF

Gabriel Glück. 208p. Ukrán és angol nyelven. Glück Gábor (1912-1983) máramarosszigeti (erdélyi) születésű, Budapesten tanult, később kárpátaljai festőművész munkásságát számos reprodukcióval bemutató album. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19921.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Salvador Dalí: Pater Noster. A Miatyánk tíz nyelven, latinul, magyarul, angolul, franciául, görögül, lengyelül, németül, olaszul, oroszul és spanyolul Salvador Dalí 9 festményével. Nyíri Tamás utószavával. A könyvet Szántó Tibor tervezte. Bp., 1991., Helikon,(Kner-ny.) Kiadói egészbársony-kötés, kiadói műanyag védőborítóban.
19922.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ráday Mihály: Unokáink sem fogják látni avagy Városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát. A szerző, Ráday Mihály (1942-2021) Kossuth-díjas filmoperatőr, rendező, televíziós szerkesztő, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke által DEDIKÁLT példány. Benne Ráday Mihály által írt gépelt levéllel, rajta autográf aláírásával, eredeti borítékban. Bp., 1982, RTV-Minerva. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
19923.

Ráday Mihály: Unokáink sem fogják látni avagy Városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát.
A szerző, Ráday Mihály (1942-2021) Kossuth-díjas filmoperatőr, rendező, televíziós szerkesztő, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke által DEDIKÁLT példány. Benne Ráday Mihály által írt gépelt levéllel, rajta autográf aláírásával, eredeti borítékban. Bp., 1982, RTV-Minerva. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel.

Rufpreis:
2 000 HUF

Meisterwerke der Holzschneidekunst aus dem Gebiete der Architektur, Skulptur und Malerei. 7. Band. Leipzig, 1885. Weber. Könyv a fametszetekről. Nagyméretű dupla oldalas táblákkal. Gazdagon aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott. / With large illustrations and tables. In rich golden and linen binding. 31x42 cm
19924.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Bécsi bútorok a századfordulón. Kecskemét, 1984, Kecskeméti Galéria, 32 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a felső sarkain sérülésekkel. Megjelent 500 példányban.
19925.

Rufpreis:
3 000 HUF

Földényi F. László: Légy az árnyékom! Sophie Calle. Láthatár. Bp., 2002., Enciklopédia Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Új állapotban
19926.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

2000 Bel Etage. 25 Jahre 25th Anninversary. Wien, Wolfgang und MIchaela Bauer. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Vegyes anyaggal, festmény, szobrok, tárgyak, bútorok, közte art nouveau és art deco. Kiadói kartonált papírkötés.
19927.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF