Krompecher György: A városi főterek kialakulása. Tanulmány a középkori olasz városépítés fejlődéstörténetéből. 58 ábrával és 1 térképpel. Budapest, 1940. Eggenberger-féle Könyvkereskedés - "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 135 + [5] p. Egyetlen kiadás. Korompay György (1905-1991) építészmérnök, egyetemi oktató, városépítész, urbanisztikai szakoktató. Doktori értekezésként írt szakmunkája a középkori olasz városmagok szerkezetét kutatja. A mű társadalomtörténeti keretbe ágyazza a városfejlődés építészeti elméletét. Oldalszámozáson belül urbanisztikai térfotókkal és város-alaprajzokkal. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Kleineisel János: Tér és ember. (Dedikált.) [Budapest], 1983. Tervezésfejlesztő és Típustervező Intézet - TEMPO ISZ sokszorosító osztálya. [2] + 279 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 400 példányban készült szakmunka dedikált példánya: "dr. Major Jenőnek baráti szeretettel: János. 1983. 9. 15." Kleineisel János építész, urbanista szakíró olvasmányos stílusban megírt, homlokzatrajzokkal és alaprajzokkal, urbanisztikai ábrákkal illusztrált kötete a svéd társadalom mindenkori szerkezete és a svéd építészet között keres összefüggéseket, történeti kidolgozásban. A munka zöme a svéd társadalom, építészet és urbanisztika XIX-XX. századi összefüggéseit tárgyalja. A címfeliratok magyar és angol nyelvűek, a kötet végén, függelék gyanánt angol nyelvű összefoglaló. A mű később svéd nyelven is megjelent. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Perei Zoltán 50 fametszete. A Jászberényi Városi-Járási Könyvtár és a Jász Múzeum Kisgrafikai Kiadványa. 128/130. számozozz példány. ALÁÍRT! Jászberény, 1976, Városi-Járási Könyvtár - Jász Múzeum. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
Pécsi József: Fotó és reklám. Bp., 1997, Intera Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, sérült, részben hiányos pauszpapír védőborítóval, volt könyvtári példány.
Szigeti Kilián: Régi magyar orgonák. Eger. Dr. Pászthy Bea Prima Primissima díjas, gyermekorvos, gyermekpszichiáter, klinikai farmakológus és pszichoterapeuta, egyetemi tanár, a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjének birtokosa részére DEDIKÁLT! Bp., 1980, Zeneműkiadó. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
Hidvégi Violetta: Áthallások. Ybl a Palota-negyedben. Sebestyén László és Klösz György fotóival. Resonanzen. Ybl im Palast-viertel. Allusions. Ybl in the Palace Quarter. Bp., 2016, Budapest Főváros Levéltára. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Horváth Tibor: Kína szobrászata. Útmutató a Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat előadói számára. 7. füzet. Bp., 1955, Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat, 20 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Történelem-kép. Szemelvények múlt és művészet kapcsolatából Magyarországon. Bp., 2000., Magyar Nemzeti Galéria. Rendkívül gazdag és izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.