Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

Krompecher György:  A városi főterek kialakulása. Tanulmány a középkori olasz városépítés fejlődéstörténetéből. 58 ábrával és 1 térképpel. Budapest, 1940. Eggenberger-féle Könyvkereskedés - "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 135 + [5] p. Egyetlen kiadás. Korompay György (1905-1991) építészmérnök, egyetemi oktató, városépítész, urbanisztikai szakoktató. Doktori értekezésként írt szakmunkája a középkori olasz városmagok szerkezetét kutatja. A mű társadalomtörténeti keretbe ágyazza a városfejlődés építészeti elméletét. Oldalszámozáson belül urbanisztikai térfotókkal és város-alaprajzokkal. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19747.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kleineisel János: Tér és ember. (Dedikált.) [Budapest], 1983. Tervezésfejlesztő és Típustervező Intézet - TEMPO ISZ sokszorosító osztálya. [2] + 279 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 400 példányban készült szakmunka dedikált példánya: "dr. Major Jenőnek baráti szeretettel: János. 1983. 9. 15." Kleineisel János építész, urbanista szakíró olvasmányos stílusban megírt, homlokzatrajzokkal és alaprajzokkal, urbanisztikai ábrákkal illusztrált kötete a svéd társadalom mindenkori szerkezete és a svéd építészet között keres összefüggéseket, történeti kidolgozásban. A munka zöme a svéd társadalom, építészet és urbanisztika XIX-XX. századi összefüggéseit tárgyalja. A címfeliratok magyar és angol nyelvűek, a kötet végén, függelék gyanánt angol nyelvű összefoglaló. A mű később svéd nyelven is megjelent. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19748.

Rufpreis:
3 000 HUF

Perei Zoltán 50 fametszete. A Jászberényi Városi-Járási Könyvtár és a Jász Múzeum Kisgrafikai Kiadványa. 128/130. számozozz példány. ALÁÍRT! Jászberény, 1976, Városi-Járási Könyvtár - Jász Múzeum. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
19749.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Fábián Dénes Zoltán: Biczó Géza festőművész-rajztanár. DEDIKÁLT Révész Emese művészettörténész részére. Kiskunhalas, 2019. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19750.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Pécsi József: Fotó és reklám. Bp., 1997, Intera Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, sérült, részben hiányos pauszpapír védőborítóval, volt könyvtári példány.
19751.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Gombos István ötvös - iparművész. (Katalógus, DEDIKÁLT). Szerk.: Feledy Balázs. (Dunaújváros, 2007), Meritum Text. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A művész, Gombos István (1952- ) által DEDIKÁLT példány.
19752.

Rufpreis:
2 400 HUF

Játsszunk valami mást. A színházi élet ajándékkönyve. Bp., é.n. Viktória ny. Kiadói, sérült papírkötésben, kopottas állapotban.
19753.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Szigeti Kilián: Régi magyar orgonák. Eger. Dr. Pászthy Bea Prima Primissima díjas, gyermekorvos, gyermekpszichiáter, klinikai farmakológus és pszichoterapeuta, egyetemi tanár, a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjének birtokosa részére DEDIKÁLT!  Bp., 1980, Zeneműkiadó. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
19754.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Malevics, Kazimir: A tárgynélküli világ. A sorozatszerkesztő és Stephan V. Wiese előszavával. Körner Éva utószavával. Bp., 1986, Corvina. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói javított, szakadt papír védőborítóval.
19755.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Hidvégi Violetta: Áthallások. Ybl a Palota-negyedben. Sebestyén László és Klösz György fotóival. Resonanzen. Ybl im Palast-viertel. Allusions. Ybl in the Palace Quarter. Bp., 2016, Budapest Főváros Levéltára. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés.
19756.

Rufpreis:
2 400 HUF

Horváth Tibor: Kína szobrászata. Útmutató a Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat előadói számára. 7. füzet. Bp., 1955, Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat, 20 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
19757.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Történelem-kép. Szemelvények múlt és művészet kapcsolatából Magyarországon. Bp., 2000., Magyar Nemzeti Galéria. Rendkívül gazdag és izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19758.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF