A topolyai művésztelep húsz esztendeje 1953-1973. Monográfia. Szerk.: Ipacs József. / Dvadeset godina umetnicke kolonije u backoj Topoli. 1953-1973. Monografija. Topolya, 1973, Topolyai Művésztelep Tanács. Magyar és szerbhorvát nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Benne Wanyek Tivadar, Benes József és mások. Kiadói félvászon-kötés, lyukas címlappal. Megjelent 1200 példányban. De ez számozatlan példány.
A korai középkor. Szerk.: Dr. Aradi Nóra. A művészet története sorozat. Bp., 1995, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Brueghel. Meraviglie Dell'arte Fiamminga The Hascinating World of Flemish Art. A cura di/curated by: Sergio Gaddi, Doron J. Lurie. Milano, 2012., Silviana Editoriale. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Olasz és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Donald Holden: Whistler. Landscapes and Seasapes.Washington, 1976., Freer Gallery of Art -Smithsonian Institution,(New York - Oxford, Watson-Guptill - Phaidon.) Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, névbejegyzésekkel.
Gert Nagel: Möbel. Battenberg Antiquitäten-Katalogue. Augsburg, 1991., Battenberg Verlag. Német nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Rudolf Pressler - Robin Straub: Biedermeier - Möbel. Battenberg Antiquitäten-Katalogue. Augsburg, 1991., Battenberg Verlag. Német nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé karcos, kissé foltos, kissé kopott borítóval, néhány kijáró lappal.
Gottfried Fliedl: Klimt.Gustav Klimt. 1862-1918. Die Welt in weiblicher Gestalt. Köln,2003,Taschen. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés.