Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

2001 Bel Etage. Wien, Wolfgang und MIchaela Bauer. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Vegyes anyaggal, festmény, szobrok, tárgyak, bútorok, közte art nouveau és art deco. Kiadói kartonált papírkötés.
19928.

Rufpreis:
2 400 HUF

2002 Bel Etage. Wien, Wolfgang und MIchaela Bauer. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Vegyes anyaggal, festmény, szobrok, tárgyak, bútorok, közte art nouveau és art deco. Kiadói kartonált papírkötés.
19929.

Rufpreis:
2 400 HUF

1927 The Studio. An illustrated magazine of fine & applied art. Volume 94. 1927 July to December. Angol nyelvű művészeti folyóirat fél évfolyama. Volume 94., 456 p. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Benne magyar vonatkozású részekkel is, közte Gádor Istvánra vonatkozóval. Átkötött félvászon-kötésben, címlaphiányokkal.
19930.

Rufpreis:
3 000 HUF

1914 Magyar Iparművészet. Szerk.: Györgyi Kálmán. XVII. évf. Bp., 1914., Országos Magyar Iparművészeti Társulat. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos gerincen kisebb sérüléssel, márványfestésű lapélekkel, kissé foltos borítóval, III-VI oldal (tartalomjegyzék) és egy melléklet hiányzik, egy lapon ceruzás jelöléssel Több cikkel és reprodukcióval szecessziós építészetről és iparművészetről.
19931.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szabadi Judit: A magyar szecesszió művészete. Festészet, grafika, szobrászat. Bp., 1979, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott 8kiadói papír védőborítóban, a címlap és az azt követő lap kijár.
19932.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gerő László, ifj[abb]:  A római Santo Stefano Rotondo, a magyarok nemzeti temploma. Budapest, 1944. Magyar Tudományos Akadémia Római Történeti Bizottsága (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 120 p. + 2 t. (színes). Folio. Egyetlen kiadás. Gerő László (1905-1995) építész, műemlékvédelmi szakember magyar-olasz nyelvű építészettörténeti munkája. A Római Magyar Akadémián továbbképzett építész Róma egyik legrégebbi bazilikájának épületét írja le, a Szent István vértanú emlékére emelt körtemplomot, a Santo Stefani Rotondo épületét, mely számos magyar emléket is őriz: a templom a magyar pálosok, majd a Collegium Hungaricum kezelésében állt, oldalkápolnájában magyar szentek emlékhelye is megtalálható. A 71-112. oldal között alaprajzokkal elegyített fotómelléklet, a 113. oldaltól a templom feliratainak értelmezése. A kötet színes tábláin Gerő László akvarelljeinek reprodukciója. Példányunk első és utolsó oldalán apró tintafolt. Pamlényi 240. o. Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
19934.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fábián Sándor: A világ szobrászainak lexikona. Bp., 2008, 892 p., Magyarkerámia Kft. Kiadói kartonált kötés, bontatlan fóliában.,
19935.

Rufpreis:
1 000 HUF

John Riordan: Restaurants ny design. New York, 2006, Collins Design. Angol nyelven. Izgalmas, gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19936.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Tóth Ervin: A grafikai művészetek kis könyve. Bp., 1941, Exodus, 51 p. A borítón Stanislaw Ostoja CHrostowski munkájával. Molnár C. Pál, Gy. Szabó Béla, Bordás Ferenc, Buday György, Divéky József, Varga Nándor Lajos, gáborjáni Szabó Kálmán, Szoboszlai Mata János és mások munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói átlátszó papír védőborítóban, a papírborítók szakadtak, foltosak, a címlap foltos, egy lap kijár.  "A grafikai művészetek kis könyve" a debreceni Városi Nyomdában 350 példányban készült. A szerző könyvbarátoknak és gyűjtőknek: I-XXX. és 1-30. jelölésse l - megszámozott és aláírt." Ez számozatlan példány.
19937.

Tóth Ervin: A grafikai művészetek kis könyve. Bp., 1941, Exodus, 51 p. A borítón Stanislaw Ostoja CHrostowski munkájával. Molnár C. Pál, Gy. Szabó Béla, Bordás Ferenc, Buday György, Divéky József, Varga Nándor Lajos, gáborjáni Szabó Kálmán, Szoboszlai Mata János és mások munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói átlátszó papír védőborítóban, a papírborítók szakadtak, foltosak, a címlap foltos, egy lap kijár.

"A grafikai művészetek kis könyve" a debreceni Városi Nyomdában 350 példányban készült. A szerző könyvbarátoknak és gyűjtőknek: I-XXX. és 1-30. jelölésse l - megszámozott és aláírt." Ez számozatlan példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

Joseph Hackin: Guide-catalogue du Musée Guimet. Les Collection Bouddhiques. Párizs, 1923, Van Oest, sérült papírkötés, fekete-fehér képekkel illusztrált.
19938.

Rufpreis:
3 000 HUF

Koltayné Zolder Klára: Emlékek, szimbólumok, mítoszok. Rádóczy Gyarmathy Gábor. Rádóczy Gyarmathy Gábor festőművész által DEDIKÁLT példány! Budapest XVI. kerületi alkotóművészek 2. Bp., 2001, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötésben. Képekkel és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kötet; magyar és angol nyelvű szöveggel.
19939.

Rufpreis:
3 000 HUF

Paul Chemetov - Bernard Marrey. Architectures. Paris. 1848-1914. Espace & Architecture. 1980, Dunod. Francia nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19940.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF