Szoboszlai Mata János: Húsz fametszetű könyvjegy a Magyar Parnasszusról. (Hasonmás) (Budapest, 1982. Petőfi Irodalmi Múzeum - Ifjúsági Nyomda). [2] + 7 + [7] p. + 20 t. (fametszetű nyomatok különálló kartonlapokon). Összesen 1000 példányban készült hasonmás kiadás. Szoboszlai Mata János (1907-1944) érmelléki származású debreceni bölcsészdoktor, levéltáros, költő és grafikus. A húsz magyar költő munkássága előtt tisztelgő Ex libris-fametszetei először 1935-ben jelentek meg, a Debreceni Officina és Békés István kiadásában. Tökéletes állapotú metszetek, jó állapotú kísérő tanulmány, hajtogatva, illusztrált, kiadói egészvászon mappában (Zrínyi Nyomda kötészete). Jó példány.
Lélek és Forma. Magyar művészet 1896-1914. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Galéria. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. + Szecesszió. A huszadik század hajnala. Szerk.: Vámos-Lovay Zsuzsanna. Bp., én.,Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
Erdős I. Pál: Fény és árnyék. Benedek Marcell előszavával. (Szatmár), (1946), k.n.. Számozott (94/300, a grafikus Erdős Imre Pál (1916-1987) által aláírt és dedikált példány! Fekete-fehér önarcképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, borítóra felragasztott önarckép kissé szakadt, előzéklapon néhány kisebb folttal.
IV. Magyar Képzőművészeti Kiállítás. Bp., 1953, Műcsarnok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, közte Szabó Vladimir, Konecsni György, Ék Sándor, Mácsai István, Csáky-Maronyák József, Domanovszky Endre, Bernáth Aurél, Barcsay Jenő, Würtz Ádám és mások munkáinak fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó borítón jegyzettel, címlaphiánnyal.
1915 Die Kunst. 1915. XI. Jahrg. Heft. 4. Januar. Sérült hiányos, borítóval.;
1934 Magyar Művészet. X. évf. 9-10. sz. Gazdag képanyaggal, érdekes írásokkal. A 9. számban: Décsei Géza: Modern magyar egyházművészeti törekvések (Árkay Bertalan: városmarjori templom, Rimanóczy Gyula: pasaréti templom.) A 10. sz.: Révészné Alexander Magda: Modern építészet és tradíció Hollandiában. (Hilversum, és Rotterdam modern épületeiről készült fotókkal.) Papírkötések, a 10. szám elvált a borítótól.;
Frank János: Szabó Vladimir. Bp., 1976, Corvina, 8 p.+12 t (ofszet reprodukciók). Magyar, angol, francia, és német nyelven. Kiadói karton mappa, hiánytalanul, a mappa gerince sérült és borítóján szakadással, máskülönben jó állapotban.