Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

Szoboszlai Mata János:  Húsz fametszetű könyvjegy a Magyar Parnasszusról. (Hasonmás) (Budapest, 1982. Petőfi Irodalmi Múzeum - Ifjúsági Nyomda). [2] + 7 + [7] p. + 20 t. (fametszetű nyomatok különálló kartonlapokon). Összesen 1000 példányban készült hasonmás kiadás. Szoboszlai Mata János (1907-1944) érmelléki származású debreceni bölcsészdoktor, levéltáros, költő és grafikus. A húsz magyar költő munkássága előtt tisztelgő Ex libris-fametszetei először 1935-ben jelentek meg, a Debreceni Officina és Békés István kiadásában. Tökéletes állapotú metszetek, jó állapotú kísérő tanulmány, hajtogatva, illusztrált, kiadói egészvászon mappában (Zrínyi Nyomda kötészete). Jó példány.
19941.

Rufpreis:
2 400 HUF

Cool Restaurants Las Vegas. Editor: Patrice Farameh. hn., 2006, teNeues. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19942.

Rufpreis:
3 000 HUF

Lélek és Forma. Magyar művészet 1896-1914. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Galéria. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. + Szecesszió. A huszadik század hajnala. Szerk.: Vámos-Lovay Zsuzsanna. Bp., én.,Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
19943.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1960-1970 Vegyes iparművészeti kiadványok, főleg bútor, 7 db:  cca 1959-1960 Vegyes svéd iparművészeti kiadványok, 4 db: Sa Sätter vi Bo; Bra Bohag; Onskehem 59; Bos sänger, sängskap, ottomaner.;  1965 Finn Iparművészeti Kiállítás 1965 Budapest.;  1975 Műcsarnok Jubileumi Iparművészeti Kiállítás. Bp., 1975., Műcsarnok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.;  Bobois d' aujourd'hui. Catalogue architecture intérieure. Francia nyelven. Színes képekkel. A füzet elvált a borítótól.
19944.

cca 1960-1970 Vegyes iparművészeti kiadványok, főleg bútor, 7 db:

cca 1959-1960 Vegyes svéd iparművészeti kiadványok, 4 db: Sa Sätter vi Bo; Bra Bohag; Onskehem 59; Bos sänger, sängskap, ottomaner.;

1965 Finn Iparművészeti Kiállítás 1965 Budapest.;

1975 Műcsarnok Jubileumi Iparművészeti Kiállítás. Bp., 1975., Műcsarnok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.;

Bobois d' aujourd'hui. Catalogue architecture intérieure. Francia nyelven. Színes képekkel. A füzet elvált a borítótól.

Rufpreis:
1 600 HUF

1960 Polyform. Broschyr Nr. 6. Fekete-fehér fotókkal illusztrált svéd nyelvű bútor prospektus, árlistával.
19945.

Rufpreis:
1 600 HUF

Erdős I. Pál: Fény és árnyék. Benedek Marcell előszavával. (Szatmár), (1946), k.n.. Számozott (94/300, a grafikus Erdős Imre Pál (1916-1987) által aláírt és dedikált példány! Fekete-fehér önarcképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, borítóra felragasztott önarckép kissé szakadt, előzéklapon néhány kisebb folttal.
19946.

Rufpreis:
2 400 HUF

Martsa István emlékkiállítása. Retrospective de István Marsa. Bp.-Esztergom., 1980., MNG - Vármúzeum. Kiadói papírkötés.
19947.

Rufpreis:
1 000 HUF

IV. Magyar Képzőművészeti Kiállítás. Bp., 1953, Műcsarnok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, közte Szabó Vladimir, Konecsni György, Ék Sándor, Mácsai István, Csáky-Maronyák József, Domanovszky Endre, Bernáth Aurél, Barcsay Jenő, Würtz Ádám és mások munkáinak fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó borítón jegyzettel, címlaphiánnyal.
19948.

Rufpreis:
1 600 HUF

19949.

Rufpreis:
2 400 HUF

1915- Vegyes művészeti folyóirat, 5 db:  1915 Die Kunst. 1915. XI. Jahrg. Heft. 4. Januar. Sérült hiányos, borítóval.;  1934 Magyar Művészet. X. évf. 9-10. sz. Gazdag képanyaggal, érdekes írásokkal. A 9. számban: Décsei Géza: Modern magyar egyházművészeti törekvések (Árkay Bertalan: városmarjori templom, Rimanóczy Gyula: pasaréti templom.) A 10. sz.: Révészné Alexander Magda: Modern építészet és tradíció Hollandiában. (Hilversum, és Rotterdam modern épületeiről készült fotókkal.) Papírkötések, a 10. szám elvált a borítótól.;  1970 Művészet. 1970. február.; 1982 Művészettörténeti Értesítő 1982. 2. sz.;
19950.

1915- Vegyes művészeti folyóirat, 5 db:

1915 Die Kunst. 1915. XI. Jahrg. Heft. 4. Januar. Sérült hiányos, borítóval.;

1934 Magyar Művészet. X. évf. 9-10. sz. Gazdag képanyaggal, érdekes írásokkal. A 9. számban: Décsei Géza: Modern magyar egyházművészeti törekvések (Árkay Bertalan: városmarjori templom, Rimanóczy Gyula: pasaréti templom.) A 10. sz.: Révészné Alexander Magda: Modern építészet és tradíció Hollandiában. (Hilversum, és Rotterdam modern épületeiről készült fotókkal.) Papírkötések, a 10. szám elvált a borítótól.;

1970 Művészet. 1970. február.;
1982 Művészettörténeti Értesítő 1982. 2. sz.;

Rufpreis:
1 600 HUF

Vétála-Pancsavinsatiká. Szanszkrit mesék Swierkiewicz Róbert képeivel. Vác-Bp., 1997, Nalors Grafika-GMN Repro. Kiadói vászonkötés, kiadói kopottas, ragasztott papír védőborítóval. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált.
19952.

Rufpreis:
1 800 HUF

Frank János: Szabó Vladimir. Bp., 1976, Corvina, 8 p.+12 t (ofszet reprodukciók). Magyar, angol, francia, és német nyelven. Kiadói karton mappa, hiánytalanul, a mappa gerince sérült és borítóján szakadással, máskülönben jó állapotban.
19953.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF