Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

Óraismeret. Összeállította: Vályi Huba. KISOSZ Füzetek '90 hn.,én., Printself Kft,(Szövorg-ny.), 174 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincén kis sérüléssel.
19734.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Kenessei András: Bútor- és műtárgyismeret. KISOSZ Füzetek '90. Hn.,én., Printself Kft,(Szövorg-ny.), 151+1 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és a címlapon bejegyzéssel, kissé kopott borítóval.
19735.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Ékszerismeret. Drágakövek, nemesfémékszerek és dísztárgyak, régi és antik nemesfém tárgyak. Összeállította: Gazdig Tibor. KISOSZ Füzetek '90 hn.,én., Printself Kft,(Szövorg-ny.), 161 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Nemesfém és ötvös jelzésekkel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, benne bejegyzésekkel és jegyzetekkel.
19736.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Jose Juan Tablada: Historia del Arte en Mexico. Me?xico, D.F., 1927, Compania Nacional Editora "Aguilas", 113 p. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől és kettészakadt, az utolsó lap levált, és szakadt, a fűzése meglazult.
19737.

Rufpreis:
3 000 HUF

Karátson Gábor: Illusztrációk Goethe Faustjához 1976-1980. Karátson Archívum Könyvek I. 2021. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19738.

Rufpreis:
3 000 HUF

Galambos Ferenc (szerk.): A Kisgrafika Barátok Köre jubileumi évkönyve 1959-1969. 329. számozott példány. Bp., 1969, Kner. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19739.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Kungl György: Képregény. Comics. DEDIKÁLT! Pauker Collection. Bp., 2011, Pauker. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19740.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Gross Arnold műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19741.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sebestyén Ede: Budapest nagy hangversenyei a XIX. század első felében. (Dedikált!) Tanulmányok Budapest múltjából VIII. különlenyomat. Bp., 1941, szerzői kiadás (Budapest székesfőváros házinyomdája), 35+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, a címlap és az utolsó lap sérült. A szerző, Sebestyén Ede (szül. Schosberger) (1875-1950) író, műfordító, újságíró, szerkesztő, zenetörténész által Ruzicskay György (1896-1993) festőművész részére dedikált példány: ,,Ruzicskay Györgynek, a művésznek őszinte barátsággal Sebestyén Ede, a művészek krónikása, 1941. ápr. 3.".
19742.

Rufpreis:
1 800 HUF

Medvey Lajos: Vezető Budapest szobrai megtekintéséhez. Kerületek szerint, a legjobb megtekintési sorrendben felsorolva. Betüsoros névmutatókkal a művek megnevezése, valamint a művészek neve szerint is. Csányi Károly előszavával. Bp., 1939, szerzői kiadás (Mérnökök Nyomdája), 148 p. Kiadói papírkötés, kopott borító, sérült címlap.
19743.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bogyay Tamás:  A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Szombathely, (1943). Martineum Könyvnyomda Rt. 106 + [6] p. Egyetlen kiadás. Bogyay Tamás illusztrált művészettörténeti dolgozata az 1220-tól ismert, több évtizedig épült, és számos át- és visszaépítésen átesett bencés apátsági templom épületét, a hazai román kori építészet monumentális alkotását, a jáki apátság épületét elemzi és méltatja. Függelékben a jáki templom tőszomszédságában épült, 1250-től működő, a világi hívek számára nyitva álló Szent Jakab-kápolna építészeti elemzése. (A Dunántúli Szemle könyvei, 220. szám.) Fűzve, kiadói borítóban, a gerincen apró foltossággal. Jó példány.
19745.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Kiállítási katalógus] Borsos Miklós szobrászművész kiállítása a Nemzeti Szalonban (1957). [Aláírt.] (Budapest), 1957. (Kossuth Nyomda). 22 + [2] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A címoldalon a művész saját kezű aláírása: "Borsos Miklós, 1957. XII. 7." Borsos Miklós tárlata a Műcsarnokban volt látható, 1957. november 16. - 1957. december 8. között. A kiállítás a művész szobrászati, érmeművészeti és grafikai munkásságából válogatott. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19746.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF