A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+15 t. Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, egy hiányzó táblával. + A 100 éves Nemzeti Színház jubileuma alkalmából, emlékkártya Csortos Gyula (1883-1945) színész autográf aláírásával.
Ernyey Gyula: Muchától Rubikig. Magyarország és Kelet-Közép-Európa 20. századi designtörténetéből. From Mucha to Rubik. Bp., 2010, Ráday Könyvesház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1922-1925 Innendekoration. Die gesamte Wohnungskunst in Bild und Wort. Herausgeber: Hofrat Alexander Koch. XXXIII. Jahrgang. April 1922. + XXXVI. Jahrgang. Februar, März, April, Mai, Juni 1925. Összesen 6 db. Darmstadt, Verlagsanstalt Alexander Koch. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, hirdetésekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítókkal, szétváló fűzéssel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
1925 Innendekoration. Die gesamte Wohnungskunst in Bild und Wort. Herausgeber: Hofrat Alexander Koch. XXXVI. Jahrgang. April, Mai, Juni 1925. (3 db). Darmstadt, Verlagsanstalt Alexander Koch. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, hirdetésekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítókkal, szétváló fűzéssel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
1944 Die Kunst im Deutschen Reich. 8. Jahrgang, Folge 2. München, 1944, Zentralverlag der NSDAP, 1 sztl. lev.+ 28-48 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
1942 Die Kunst im Deutschen Reich. 6. Jahrgang, Folge 8/9. München, 1942, Zentralverlag der NSDAP, 1 sztl. lev.+ 199-244 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé sérült, részben szétváló fűzéssel.
A mű súlya. Elekes Károly. Összeáll.: Merhán Orsolya. Bp., 2021, Új Művészet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Craft & Design. Irányok, utak a kortárs magyar iparművészetben. 2008-2009. Szerk.: Urbán Ágnes. Bp., 2010. Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége. Készült 750 példányban. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben.
Daniel Blum: A Pictorial Treasury of Opera in America. New York, 1954, Greenberg Publisher. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.