Malonyay Dezső: A fiatalok. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Katona Nándor, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Rippl-Rónai József. Művészeti Könyvtár. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gazdag szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, a gerincen kisebb elszíneződéssel és apró kopásnyomokkal, két lapon magánkönyvtári bélyegzéssel, néhány kevés lap szélén ázásnyommal.
Reinhard Steiner: Egon Schiele 1890-1918. A művész éjféli lelke. Ford.: Adamik Lajos. Köln-Bp., 1993, Taschen - Kulturtrade. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ingo F. Walther: Paul Gauguin 1848-1903. The Primitive Sophisticate. Köln, 1992, Taschen. Angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Rippl-Rónai József (1861-1927): Piacsek bácsi a fekete kredenc előtt, 1907. (Piacsek bácsi a sárga szobában, Piacek bácsi olvas a fekete kredenc előtt.) Bp., 2017, Virág Judit Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés.
Rippl-Rónai József (1861-1927): Cyniák fehér vázában, 1910 körül. (Katalógus). Bp., 2018, Virág Judit Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés.