Az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola évkönyve 1880-1941. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült gerinccel. (A végzős diákok névsorában [Kiss] Roóz Ilona (1920-2010) keramikus nevével).
Le guide par l'image le Musée du Louvre présente par ses conservateurs. 1936, fekete-fehér képekkel ellátott bemutatóanyag, francia nyelven, foltos papírkötésben.
Kádár György 1912. Szerk.: Kádár Katalin. A művész, Kádár György (1912-2002) által DEDIKÁLT! Bp., 2001, Körmendi Galéria. 146 p. Gazdag képanyaggal, Kádár György műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Ursula Paschke: Esteban Fekete. Werkverzeichnis der Druckgraphik IV. 1989-1999. A művész, Esteban Fekete (Fekete István, 1924-2009) magyar nyelvű DEDIKÁCIÓJÁVAL! Mülheim a.d. Ruhr, 1999, Edition Anonyma. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, német nyelven. A tételhez tartozik egy Esteban Fekete által írt, autográf levél. / Linen-binding, in German language.
Keserü Katalin: Variációk a pop artra. Fejezetek a magyar művészetből 1950-1990. Bp., 1993, Új Művészet. 104 p. Gazdag képanyaggal, többek közt Csernus Tibor, Lakner László, Keserü Ilona, Pinczehelyi Sándor, ef Zámbó István, Wahorn András alkotásainak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Mariann Gergely: Bela Kadar. Dreams and Reality. Works from 1920 to 1948. Párizs-Tel Aviv, 2005, Galerie Le Minotaure. 55p. Kádár Béla műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.