Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

1936 Die Kunstkammer. Illustrierte Monatschrift nebst amtlichen Mitteilungen. 4. Heft. Berlin, 1936, Propyläen-Verlag, 24 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, koszos borítóval.
19795.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola évkönyve 1880-1941. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült gerinccel. (A végzős diákok névsorában [Kiss] Roóz Ilona (1920-2010) keramikus nevével).
19796.

Rufpreis:
2 800 HUF

Jajczay János: Mai magyar egyházművészet. Bp.,é.n., Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói viseltes papír védőborítóban.
19797.

Rufpreis:
1 200 HUF

Le guide par l'image le Musée du Louvre présente par ses conservateurs. 1936, fekete-fehér képekkel ellátott bemutatóanyag, francia nyelven, foltos papírkötésben.
19798.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vegyes képző- és iparművészeti katalógus tétel, össz. 10 db: Gáyor hajtott kollázsok 1972-1986; Gedő Ilka kiállítása 1987; Geszler Mária, Gyarmathy Tihamér kiállítása Kállai Ernő emlékére; Gaál József, Gödöllői Iparművészeti Műhely stb.
19799.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bálint Endre. Szabadi Judit művészettörténész bevezetőjével. Bp., 1979, Corvina, 6 sztl. lev.+ 12 (színes reprodukciók) t. Kiadói papírmappában, a mappa sérült, 36,5x28 cm.
19800.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gajdó Tamás - Korniss Péter - Szegő György: Színházkutatás. Nagymező utca 22-24. Bp., 1998, Thália Színház. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, borítóm kisebb törésnyommal.
19801.

Rufpreis:
1 200 HUF

19802.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kádár György 1912. Szerk.: Kádár Katalin. A művész, Kádár György (1912-2002) által DEDIKÁLT! Bp., 2001, Körmendi Galéria. 146 p. Gazdag képanyaggal, Kádár György műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19803.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ursula Paschke: Esteban Fekete. Werkverzeichnis der Druckgraphik IV. 1989-1999. A művész, Esteban Fekete (Fekete István, 1924-2009) magyar nyelvű DEDIKÁCIÓJÁVAL! Mülheim a.d. Ruhr, 1999, Edition Anonyma. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, német nyelven. A tételhez tartozik egy Esteban Fekete által írt, autográf levél. / Linen-binding, in German language.
19804.

Rufpreis:
2 400 HUF

Keserü Katalin: Variációk a pop artra. Fejezetek a magyar művészetből 1950-1990. Bp., 1993, Új Művészet. 104 p. Gazdag képanyaggal, többek közt Csernus Tibor, Lakner László, Keserü Ilona, Pinczehelyi Sándor, ef Zámbó István, Wahorn András alkotásainak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
19805.

Rufpreis:
2 400 HUF

Mariann Gergely: Bela Kadar. Dreams and Reality. Works from 1920 to 1948. Párizs-Tel Aviv, 2005, Galerie Le Minotaure. 55p. Kádár Béla műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
19806.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF