The Fodor Collection. Nineteenth-century French Drawings and Watercolors from Amsterdams Historisch Museum. Szerk.: Wiepke Loos. Hamilton, 1985. The Picker Art Gallery, Colgate University. Kiadói papírkötésben, angol nyelvű szöveggel, gazdag fotóanyaggal.
[Műszaki rajz] Hétvégi ház terve. Homlokzatrajz, oldalmetszet és alaprajzok. Méret: 1: 50. Simon Antal okleveles építész munkája. Aláírt, dátumbélyegzett, stencilezett másolat (1968). Budapest, 1968. Stencilezett tervmásolat. Mérete: 335x350 mm. Építészeti tervünk a késő 1960-as évek magánépítészeti formakincsébe avat be. A 25 négyzetméter alapterületű hétvégi ház lakóhelyiséggel, főzőfülkével és terasszal büszkélkedhetik, a tervező magában álló, bokrokkal körülvett, csapott tetejű, kéményes és ablakai révén napfényes nyaralót tervezett, amely azonban mellékhelyiségek híján huzamosabb tartózkodásra nem alkalmas. Tervünk a ház alaprajzát, keresztmetszeti rajzát, valamint valamennyi homlokzatának rajzát tartalmazza, egységesen 1:50 méretarányban. A terve alatt dátumbélyegzés, illetve a tervező megnevezése, feltételezhetően saját kézírásával. Építészeti tervünk tartalmazza az építész elérhetőségét is, telefonszáma azonban homályban marad. A tervlapon apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
Bátki József: ,,Élő vonalak". A vonalak mozgása és kifejezése. Salgótarján, 1939. (Szerző - Stephaneum ny., Budapest). [6] p. + 60 t. Egyetlen kiadás. A rajztanárok egyesülete által ajánlott rajztechnikai kézikönyv gyermekek részére, a vonalrajz, a perspektíva technikáinak alapos részletezésével. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Bátki József által illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon borítóban.
Marie Schuette: Alte Spitzen. (Nadel und Klöppelspitzen). Ein Handbuch für Sammler und Liebhaber von - - . Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler Band 6. Berlin, 1914, Richard Carl Schmidt & Co., 255+XVII p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Phillipe Roberts-Jones: Du realisme au surrealisme. la peinture en belgique de Joseph Stevens á Paul Delvaux. A szerző, báró Philippe Roberts-Jones (1924-2016) belga művészettörténész, professzor által Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Brüsszel, (1994), Université Libre de Bruxelles. 239 p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Hajdú Gergely (szerk.): Sebestyén Sára. Élek. Edges of life. Bp., 2020, Nyílt struktúrák Művészeti Egyesület. Magyar, német és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Sebestyén Sára fotográfiáival gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés, borítón egészen apró kopásnyomokkal.