Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

The Fodor Collection. Nineteenth-century French Drawings and Watercolors from Amsterdams Historisch Museum. Szerk.: Wiepke Loos. Hamilton, 1985. The Picker Art Gallery, Colgate University. Kiadói papírkötésben, angol nyelvű szöveggel, gazdag fotóanyaggal.
20002.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1975, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20003.

Rufpreis:
2 000 HUF

Neszmélyi-Benkő: Leszovszky György élete és munkássága. Bp.-Kaposvár, 2024. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20004.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Műszaki rajz] Hétvégi ház terve. Homlokzatrajz, oldalmetszet és alaprajzok. Méret: 1: 50. Simon Antal okleveles építész munkája. Aláírt, dátumbélyegzett, stencilezett másolat (1968). Budapest, 1968. Stencilezett tervmásolat. Mérete: 335x350 mm. Építészeti tervünk a késő 1960-as évek magánépítészeti formakincsébe avat be. A 25 négyzetméter alapterületű hétvégi ház lakóhelyiséggel, főzőfülkével és terasszal büszkélkedhetik, a tervező magában álló, bokrokkal körülvett, csapott tetejű, kéményes és ablakai révén napfényes nyaralót tervezett, amely azonban mellékhelyiségek híján huzamosabb tartózkodásra nem alkalmas. Tervünk a ház alaprajzát, keresztmetszeti rajzát, valamint valamennyi homlokzatának rajzát tartalmazza, egységesen 1:50 méretarányban. A terve alatt dátumbélyegzés, illetve a tervező megnevezése, feltételezhetően saját kézírásával. Építészeti tervünk tartalmazza az építész elérhetőségét is, telefonszáma azonban homályban marad. A tervlapon apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
20005.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bátki József: ,,Élő vonalak". A vonalak mozgása és kifejezése. Salgótarján, 1939. (Szerző - Stephaneum ny., Budapest). [6] p. + 60 t. Egyetlen kiadás. A rajztanárok egyesülete által ajánlott rajztechnikai kézikönyv gyermekek részére, a vonalrajz, a perspektíva technikáinak alapos részletezésével. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Bátki József által illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon borítóban.
20006.

Rufpreis:
1 800 HUF

Rózsa Miklós: A női szépség esztétikája. Bp., Kultúra. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
20007.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rinneberg, A.: Skizzierendes Landschaftzeichen und Malen. Ravensburg, Verlag von Otto Maier. Kiadói papírkötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
20008.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Olga Popova, Jengelina Szmirnova, Paola Cortesi: Az ikon. Ford.: Fery Veronika. Műkincshatározó. Bp., 1998, Officina '96. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
20009.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Marie Schuette: Alte Spitzen. (Nadel und Klöppelspitzen). Ein Handbuch für Sammler und Liebhaber von - - . Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler Band 6. Berlin, 1914, Richard Carl Schmidt & Co., 255+XVII p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
20010.

Rufpreis:
1 000 HUF

Horváth Árpád: Az óra regénye. Bp., 1957, Táncsics. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20011.

Rufpreis:
1 600 HUF

Phillipe Roberts-Jones: Du realisme au surrealisme. la peinture en belgique de Joseph Stevens á Paul Delvaux. A szerző, báró Philippe Roberts-Jones (1924-2016) belga művészettörténész, professzor által Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Brüsszel, (1994), Université Libre de Bruxelles. 239 p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
20012.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hajdú Gergely (szerk.): Sebestyén Sára. Élek. Edges of life. Bp., 2020, Nyílt struktúrák Művészeti Egyesület. Magyar, német és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Sebestyén Sára fotográfiáival gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés, borítón egészen apró kopásnyomokkal.
20013.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF