Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Heltai Jenő: Fűzfasíp. (Versek). Bp., 1913, Nyugat, 190 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé koszos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
21593.

Rufpreis:
1 200 HUF

21594.

Rufpreis:
2 000 HUF

Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp., [1941], Nyugat (Hungária-ny.), 54+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, részben sérült fűzéssel. Számozott (866./2000) példány.
21595.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bognár Ferenc: És vándorbotot vettem a kezembe.... Bp., 1976, Kossuth, kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, a szerző által dedikált.
21596.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

21597.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kolligátum, 4 mű: Chateaubriand, [Francois-René]: Az utolsó Abenszeráds. Ford.: Rada István. Bp., 1892, Franklin-Társulat.; Lord Byron: Manfred. Ford.: Ábrányi Emil. Bp., 1898, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai).; Sophokles: Oedipus Kolonosban. Ford.: Csiky Gergely. Bp., 1891, Franklin-Társulat.; Theodor Csokor: Thermidor. Ford.: Karinthy Frigyes. Bp., é.n., Eke Könyvkiadó-Társulat. Egészvászon-kötésben, néhány kissé foltos, sérült lappal, a belső kötéstáblán "Igazságot Magyarországnak!" irredenta levélzáróval.
21598.

Rufpreis:
2 000 HUF

Molnár József: Görög Demeter (1760-1833). Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 30. szám. Debrecen, 1975. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21599.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kovács Ida (szerk.): "Nézzék meg ezt a fotográfiát!" - Karinthy Frigyes összes fényképe (ikonográfia). Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, borítón törésnyomokkal, kötés megtört.
21600.

Rufpreis:
1 600 HUF

Németh László:  A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felvetésével, a lexikális tudás mindenhatóságába vetett hit kétségbe vonásával, és egy új, gyakorlati, illetve közösségi szempontokat figyelembe vevő tantárgyi struktúra felvetésével. Tezla 2815. Fűzve, feliratozott, gerincén javított kiadói borítóban.
21601.

Rufpreis:
1 800 HUF

Xenophón: Kürosz nevelkedése. Anabázis. Ford.: Fein Judit. Bibliotheca Classica. Bp., 1979, Európa. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadásokkal. Megjelent 1450 számozott példányban. ,,Ez a könyv a(z) 1552. számú példány" (valószínűleg hibás számozás).
21604.

Rufpreis:
2 800 HUF

21608.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Szász Károly: Költemények Szász Károlytól. I-II. kötet (egybekötve) Első kiadás. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv. Első kötet: Ifjuság és szerelem - Élet, család, emlékezés. 246 l., Második kötet: Természet. Búbánat. Haza, történet. 258 l., 1 lev. Kopottas, aranyozott, vaknyomásos kiadói piros félvászon kötésben. Zichy Imre (1909-1999) balkezes amatőr teniszező, gróf és feltaláló. pecsételt ex librisével
21609.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF