Kolligátum, 4 mű: Chateaubriand, [Francois-René]: Az utolsó Abenszeráds. Ford.: Rada István. Bp., 1892, Franklin-Társulat.; Lord Byron: Manfred. Ford.: Ábrányi Emil. Bp., 1898, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai).; Sophokles: Oedipus Kolonosban. Ford.: Csiky Gergely. Bp., 1891, Franklin-Társulat.; Theodor Csokor: Thermidor. Ford.: Karinthy Frigyes. Bp., é.n., Eke Könyvkiadó-Társulat. Egészvászon-kötésben, néhány kissé foltos, sérült lappal, a belső kötéstáblán "Igazságot Magyarországnak!" irredenta levélzáróval.
Kovács Ida (szerk.): "Nézzék meg ezt a fotográfiát!" - Karinthy Frigyes összes fényképe (ikonográfia). Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, borítón törésnyomokkal, kötés megtört.
Németh László: A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felvetésével, a lexikális tudás mindenhatóságába vetett hit kétségbe vonásával, és egy új, gyakorlati, illetve közösségi szempontokat figyelembe vevő tantárgyi struktúra felvetésével. Tezla 2815. Fűzve, feliratozott, gerincén javított kiadói borítóban.
Xenophón: Kürosz nevelkedése. Anabázis. Ford.: Fein Judit. Bibliotheca Classica. Bp., 1979, Európa. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadásokkal. Megjelent 1450 számozott példányban. ,,Ez a könyv a(z) 1552. számú példány" (valószínűleg hibás számozás).
Szász Károly: Költemények Szász Károlytól. I-II. kötet (egybekötve) Első kiadás. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv. Első kötet: Ifjuság és szerelem - Élet, család, emlékezés. 246 l., Második kötet: Természet. Búbánat. Haza, történet. 258 l., 1 lev. Kopottas, aranyozott, vaknyomásos kiadói piros félvászon kötésben. Zichy Imre (1909-1999) balkezes amatőr teniszező, gróf és feltaláló. pecsételt ex librisével