Gyökössy Endre: Mai példázatok. DEDIKÁLT. Jánosy István utószavával. Pap Klára rajzaival. Bp., 1992., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. Kiadói kartonált papírkötés.
1963-1984 Rév Mária (1927-2010) 9 munkája (különlenyomatok): 1963 A burzsoázia kialakulásának ábrázolása Szaltikov-Scsedrin műveiben.; 1973 Divergences et analogies dans la réception de l'oeuvre littéraire au point de vue sociale.; 1975 Az élet köznapiságának ábrázolása az orosz és a francia irodalomban.; 1977 Világképváltozás és szerkezeti összefüggés a századforduló orosz és francia novellájában.; 1984 A szovjet irodalom Magyarországon a nyolcvanas évek elején.; 1984 Elbeszélés és dráma kölcsönhatása Csehov munkáiban.; +3 orosz nyelvű. Mindegyik a szerző, Rév Mária (1927-2010) irodalomtörténész által Hollós Attila (1933-2023) nyelvész részére DEDIKÁLT példányok!
Dr. Ottó József: Ifjúsági játékok középiskolák számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 2 sztl. lev.+ 160+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, az elülső szennylap és a címlap kissé sérült, a címlap kijár.
Kálmán, Vera: Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba született Marija Mendelsons (1907-1999) családjával együtt a szovjet fordulat után Nyugatra költözött. A színésznő itt ismerte meg férjét, Kálmán Imrét, a magyar operett ünnepelt szerzőjét. Önéletrajzi könyvében a nemzetközi operettvilág számos részletéről is beszámol. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Levendel Júlia - Horgas Béla: Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". A művész házaspár dráma- próza és lírakísérleteket, esszéket közlő sorozata hat füzetben teljes, a sorozat tipográfiáját. Szántó Tibor tervezte. A 2. kötet 25. oldalán ismeretlen kéztől származó jegyzet. Sorozatunkból hiányzik az 5. kötet. Prov.: Kollár Albin. [Kollár Albin (sz. 1949) pedagógus, a dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium alapító tanára és igazgatója.] Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány. Hozzá tartozik: [Aprónyomtatvány] Levendel Júlia és Horgas Béla közös, dedikált névjegykártyája. Az 1980-as évekből származó névjegykártyán a házaspár budapesti lakcíme és telefonszáma. Hátoldalán Levendel Júlia által írt dedikáció: ,,Szeretettel üdvözlünk Benneteket: Pár-sorék". Jó állapotú lap.
Zambra Alajos: Giovanni Battista Bodoni (Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1913. évi IV. füzetéből). Bp., 1913, Stephaneum Nyomda. 11 p.. Kiadói papírkötésben.