Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Szerelmes versek. Világirodalmi antológia két évezred költészetéből. Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc, Vas István műfordításai. Budapest, (1941). Szukits Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 139 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,E gyűjteményt angol, észt, finn, francia, görög, latin, német, olasz, orosz, román és spanyol versekből Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc és Vas István fordították. A kötete 1941 október és november havában, a Szukits könyvkiadó megbízásából a Hungária Nyomda Rt. nyomtatta, Lengyel Lajos terve szerint. A kötés Kner Erzsébet, a borítólap B. Csillag Vera munkája". Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy, régi ajándékozási bejegyzés és tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
21610.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dr. Lux Elvira: Anyának születtem? A szerző, Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, klinikai szakpszichológus által Mohás Lívia "Tippencs" (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2004, Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói kartonált papírkötés, Mohás Lívia bejelöléseivel.
21611.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Dr. Feldmann Sándor. Bp., 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben,
21612.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szigethy Gábor 2 kötete: Ruttkai. Bp, 1987, Terra-Kossuth Nyomda. + Latinovits. Bp., 1988, Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21613.

Rufpreis:
1 600 HUF

21614.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Hajnal Anna:  Hajnal Anna összegyűjtött versei. (Budapest, 1948). Athenaeum (ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. A Nyugat harmadik nemzedékéhez sorolt Hajnal Anna (1907-1977) költő, műfordító, kultúraszervező első összegyűjtött verseskötete 1946-ban jelent meg, ,,Összegyűjtött verseim" címmel, ez összkiadást követte két éven belül a költő újabb összkiadása. A kötet nem tartalmazza a szerző 1940-1944 között keletkezett, politikai tartalmú költeményeit, az utolsó oldal tájékoztatása szerint ezek elvesztek. Fűzve, Repcze János rajzával illusztrált kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
21615.

Rufpreis:
1 400 HUF

Jókai Anna: A töve és a gallya. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, Mohás Lívia ceruzás bejegyzéseivel és aláhúzásaival.
21616.

Rufpreis:
2 000 HUF

21617.

Rufpreis:
1 800 HUF

21619.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott tokban, kissé kopottas állapotban.
21620.

Rufpreis:
5 000 HUF

21621.

Rufpreis:
3 000 HUF

21622.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF