W. Nagy Ágota (szerk.): A magyar mezőgazdasági, kertészeti, erdészeti és vadászati szaknyelv kialakulása. Tudománytörténeti Konferencia a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban Apáczai Csere János Enciklopédiája elkészültének 350. évfordulója tiszteletére Bp., 2003, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 144 p. Kiadói papírkötés, címlapon rövid ceruzás bejegyzéssel, jó állapotban.
[Rutilius Taurus Aemilianus Palladius]: De re rustica. [Palladius 4. századi római szerző 14 kötetből álló, ,,Opus agriculturae" címen is ismert, mezőgazdaságról, földművelésről szóló művének részletéről készült másolat. (I-II. könyv, 1-66. old.)] H.n., é.n., k.n. Latin nyelven. Karton tékában.
Budafoki borászati szakember-képzés. Soós István Élelmiszeripari Szakközépiskola és Szakmunkásképző Intézet jubileumi évkönyve 1901-1976. (Bp., 1976), Ságvári Endre Nyomdaipari Szakmunkásképző Intézet. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől elváló borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. Bp., (1928.), Otthon-ny.,311+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, rossz állapotban, sérült, szétvált kötéssel, kopott borítóval, a gerincen amatőr javítással, a címlap és 5 további lap hiányos.
A magyar néptáplálkozás. Bp., é.n. (cca 1940), M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Közélelmezési Osztálya (Kispest, Kultura-ny.), 16 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.