A magyar gazdasági szakirodalom könyvészete - Bibliographia Litterarum Hungariae Oeconomicarum. III-VIII. kötet. Összeáll.: S. Szabó Ferenc, Takács Imre. Bp., 1956-1968, Mezőgazdasági Múzeum, (Franklin - Pécs, Pécsi Szikra - Zrínyi - ny.), 659+1 p.; 379 p.+ 3 t. ; 595+1 p.+4 t.; 611+1 p.+4 t.; 528 p.+ 4 t. ; 751+1 p.+5 t. Kiadói papírkötés, néhol bejelölésekkel, de alapvetően jó állapotban. Alapvető, fontos bibliográfia. Az I-II. kötet hiányzik.
Kei Lum Chan Diora Fong Chan: China: The Cookbook. New York, 2016. Phaidon Press Ltd., 720p. Kiadói kartonált papírkötésben, aranyozott lapszélekkel, szép állapotban. (Átfogó kínai szakácskönyv 650 recepttel, számos illusztrációval.)
Az állami gazdaságok termelési ankétjai. 1958 Bábolna. Készült a bábolnai ankétok rövidített gyorsírói jegyzőkönyve alapján. [Bp.], 1959, FM. Állami Gazdaságok Főigazgatósága, 806 p. Kihajtható táblákkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben. Megjelent 2600 példányban.
Haladó gazdák útmutatója. A II. Gazdatiszti Továbbképző Tanfolyam előadásai. Szerk.: Faber György. Korszerű Mezőgazdasági Ismerettár II. Bp., 1942., Magyar Gazdatisztek Országos Egyesület,390+2 p.+4 t. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.
Hoffmann - Wagner: Magyarország virágos növényei. Bp., 1988., ÁKV. Az 1903. évi kiadás reprint kiadása. Gazdag szövegközti, és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, műbőr-kötés, a kötet illusztrációként a borítóra ragasztott címke utólag az előzéklapra ragasztva.
A mezőgazdasági haladás legújabb vívmányai. Szerk.: Faber György. Az 1940. évi gazdatiszti továbbképző-tanfolyam előadásai. Korszerű Mezőgazdasági Ismerettár I. köt. Bp., 1940., Magyar Gazdatisztek Országos Egyesülete, (Pesti Lloyd-ny.), 304 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal, sérült gerinccel, a lapok alsó sarkain szamárfülekkel.