St. Hilaire, Josephine von: Die wahre Kochkunst, oder: neuester geprüftes und vollständiges Pester Kochbuch. [A főzés igaz művészete, avagy a legújabb Pesti Szakácskönyv]. Bp., én. (cca 1880), Eggenberger, XVI+464 p. Achtundzwanzigste mit den neuesten Kochrecepten vermehrte Auflage. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, javított szennylapokkal, egy-két lapon szakadással.
Fornády Elemér - Zombory Bertalan: A bor kezelés és a bortörvény magyarázata. (A rádiótanfolyam bővített és átdolgozott anyaga.) Az előadásokat írták: I-VII. - -. VIII. Dr. - -. Bp.,1941,"Pátria", 132 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Bp., 1893, szerzői kiadás (Czettel és Deutsch-ny.), 247 p.+ 1 (kihajtható, színes litográfia) t. Negyedik, javitott és bővített kiadás. Illusztrált egészvászon-kötésben, kopottas, kijáró lapokkal, néhány lapon ceruzás firkákkal
Földes József 1949-2012. Emlékalbum. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kartonált papírkötés. Benne 2014-es gépelt levéllel, csapatától és családjától ismeretlen személynek, rajta ajándékozási sorokkal és 4 aláírással.
Venesz József: A magyaros konyha. Bp., 1965, Minerva Kiadó. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói papír védőborítóban, benne néhány kézírásos és újságkivágásos recepttel is.
3 db kertészeti könyv - Dr. Urbányi Jenő: Gyümölcsfák betegsége + K. Györffy Jenő: Gyümölcsfák rovarkártevői + Dr. Aczél Márton: Védekezés a levéltetvek ellen. Kiadói papírkötés, jó állapotban.