Faludy György: Pokolbeli víg napjaim. A szerző, Faludy György (1910-2006) által ALÁÍRT és datált! Bp., 1989. Magyar Világ Kiadó. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé sérült.
Proszwimmer Klára: A francia ifjúsági irodalom a XVIII. században és a XIX. század elején. Bibliothéque de l'institut francais á l'université de Budapest 40. Bp., 1939, (Fővárosi-ny.), 108 p. Kiadói papírkötés. + Palos Bernardin: Irodalmunk ismertetése a XIX. század-eleji német folyóiratokban. Pécs, 1929, Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 76 p. Kiadói papírkötés, a borító a gerincen kissé szakadt. Felvágatlan lapokkal.
1876-tól 1928 június végéig megjelent polgári iskolai közlönyök ismertetése, repertóriuma, a közlönyök cikkíróinak névjegyzéke. Szerk.: Győri Vilmos. Bp., 1929, Országos Polgári Iskolai Tanáregyesület, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 218 p. Kiadói papírkötés, leszakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, sérült kötéssel.
[Volney, Constantin-François de Chasseboeuf] Volney, E. F.: A romok és a természet törvényei. Elmélkedések a birodalmak átalakulásáról és a természet törvényei. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Benedek Nándor. Bp., 1903, Nemzeti Antiquarium, (Krammer és Erhardt-ny.), 166 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítókkal, kopott borítóval, javított elülső szennylappal, ceruzás aláhúzásokkal. Klebersberg Géza névbélyegzésekkel és a címlapon névbejegyzéssel.
Sulica Szilárd: A magyar irodalom és művelődés hatása a román irodalom és művelődés fejlődésére. Acta Litterarum ac Scientiarum Reg. Universitatis Hung. Francisco-Iosephinae Tom. III. Fasc. 1. Szeged, 1937, M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 91 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Felvágatlan lapokkal.
Irodalomtörténeti évszámok és események grafikus ábrázolása. Szeged, 1936, Tett Kiadás, (Ablaka György-ny.), 23 p. + 1 (Csokonai Vitéz Mihály élete) t. + 1 (Életrajzi táblázat a magyar irodalomtörténet tanításához. Összeáll.: Gerhauser Albert) t. Kiadói spirálfüzet, szakadt elülső borítóval.