Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

Faludy György: Pokolbeli víg napjaim. A szerző, Faludy György (1910-2006) által ALÁÍRT és datált! Bp., 1989. Magyar Világ Kiadó. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé sérült.
20926.

Rufpreis:
5 000 HUF

Agyagfalvi Hegyi István: Árny és ezüst. Versek. 1927-1929. Bp.,1929. Stádium, 184 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
20927.

Rufpreis:
2 800 HUF

Proszwimmer Klára: A francia ifjúsági irodalom a XVIII. században és a XIX. század elején. Bibliothéque de l'institut francais á l'université de Budapest 40. Bp., 1939, (Fővárosi-ny.), 108 p. Kiadói papírkötés. + Palos Bernardin: Irodalmunk ismertetése a XIX. század-eleji német folyóiratokban. Pécs, 1929, Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 76 p. Kiadói papírkötés, a borító a gerincen kissé szakadt. Felvágatlan lapokkal.
20928.

Rufpreis:
1 600 HUF

20929.

Rufpreis:
1 400 HUF

Bacsó Béla: Novellák. Bp., 1925, Népszava. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt borítóval, hiányos gerinccel.
20930.

Rufpreis:
1 800 HUF

[Volney, Constantin-François de Chasseboeuf] Volney, E. F.: A romok és a természet törvényei. Elmélkedések a birodalmak átalakulásáról és a természet törvényei. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Benedek Nándor. Bp., 1903, Nemzeti Antiquarium, (Krammer és Erhardt-ny.), 166 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítókkal, kopott borítóval, javított elülső szennylappal, ceruzás aláhúzásokkal. Klebersberg Géza névbélyegzésekkel és a címlapon névbejegyzéssel.
20931.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szelényi Ödön: Jelenkori vallásos áramlatok a modern irodalomban. Luther-Társaság LXVIII kiadványa. Bp., 1910, Luther-Társaság,(Hornyánszky Viktor-ny.), 80+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, szakadt borítóval.
20932.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kulcsár Adorján: Olvasóközönségünk 1800 táján. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20933.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sulica Szilárd: A magyar irodalom és művelődés hatása a román irodalom és művelődés fejlődésére. Acta Litterarum ac Scientiarum Reg. Universitatis Hung. Francisco-Iosephinae Tom. III. Fasc. 1. Szeged, 1937, M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 91 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Felvágatlan lapokkal.
20934.

Rufpreis:
2 800 HUF

Hamvas József: Egyetemes Irodalomtörténet. I. rész. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 18. Bp.-Pozsony, 1917, Stampfel Károly. II. kiadás. Kiadói papírkötés.
20935.

Rufpreis:
1 600 HUF

Irodalomtörténeti évszámok és események grafikus ábrázolása. Szeged, 1936, Tett Kiadás, (Ablaka György-ny.), 23 p. + 1 (Csokonai Vitéz Mihály élete) t. + 1 (Életrajzi táblázat a magyar irodalomtörténet tanításához. Összeáll.: Gerhauser Albert) t. Kiadói spirálfüzet, szakadt elülső borítóval.
20936.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nyárády József: Árvető könyvvitel. Bp., 1944, Officina. 4. kiadás. 3 kihajtható melléklettel. Kiadói papírkötés.
20937.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF