Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

21072.

Rufpreis:
1 600 HUF

21073.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sukaszaptati. A papagáj hetven meséje a csalfa asszonyokról. Szanszkrit eredetiből fordította, azt előszót és a jegyzeteket írta: Töttössy Csaba. A versek műfordítója Tellér Gyula. Az illusztrációk Urai Erika munkái. Az illusztrátor, Urai Erika (1930) grafikusművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2007, Holnap. Kiadói egészvászon-kötés.
21074.

Rufpreis:
1 600 HUF

21075.

Rufpreis:
5 000 HUF

21076.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kárpáti Kamill: A néma páva. Esszék. (Dedikált.) Budapest, 1994. Stádium Kiadó (NyomdaCoop). 183 + [5] + [12] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gyöngy Virágnak szeretettel Kárpáti Kamil. 1997. ápr. 11." A kötetet Czétényi Vilmos rajzai díszítik. A kötet fejezetcímlapjai oldalszámozáson kívül, az impresszumoldalon könyvjegy: ,,E kötet a Soros Alapítvány támogatásával készült." (Kárpáti Kamill életmű sorozat.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
21077.

Rufpreis:
1 400 HUF

Passuth László:  Felhő és oázis. [Regény.] (Budapest, 1946). Bibliotheca Officina (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Kft.) 288 p. Első kiadás. Kötetünk Passuth László ritkább társadalmi regényei közül való. Az író a második világháború utolsó éveiben, illetve a háborút követő évben kimondottan az akkori közállapotokra reagáló regényekkel jelentkezett, később tért csak vissza legismertebb regénytípusához, a történelmi fikcióhoz. Feliratozott, vaknyomásos, gerincén sérült, javított kiadói kartonkötésben.
21078.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

21079.

Rufpreis:
1 400 HUF

21080.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Szathmári Gábor: A lentről jött ember. DEDIKÁLT! [Bp.],2015, Dura Stúdió. A borító és a grafikák Vágó Rita festőművész munkái. 2., bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
21081.

Rufpreis:
1 200 HUF

Jókai Anna:  Szegény Sudár Anna. [Regény.] (Dedikált.)  Budapest, (1989). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 437 + [11] p. Első kiadás.  Dedikált: ,,Kupán Árpádnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2005. márc. 15."  Prov.: Kupán Árpád (sz. 1938) történész, székelyföldi és Bihar megyei tanár, művelődésszervező, a Bihar megyei Mezőtelegd monográfusa, a nagyváradi szabadkőművesség kutatója.  Kiadói kartonkötésben, illusztrált, javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
21082.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vaszary Gábor: Montpi. Buanos Aires, 1955., Editorial Kárpát, kopott egészvászon kötés.
21083.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF