Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

Terry Waite: Taken on Trust. (Aláírt könyv, tanúsítvánnyal). London, 1993, Hodder & Stoughton. Első kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Terry Waite (Sir Terence Hardy Waite) (1939- ) által aláírt példány. / First edition. Hardcover, with dust jacket, in good condition. Signed by the author, Terry Waite (Sir Terence Hardy Waite) (1939- ), with certificate.
21060.

Rufpreis:
2 000 HUF

Reviczky Gyula: Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte Koroda Pál. I-II. kötet. [Teljes.] Budapest, 1895. Athenaeum Rt. [ny.] [4] + 307 + [1] + VIII p.; [4] + 279 + XLIV (helyesen XLII). Első kiadás. Reviczky Gyula (1855-1889) költő, újságíró, kritikus, az Arany János utáni, illúzióit vesztett XIX. századvég jelentős költőjének költői termése, gyermekkori barátja, Koroda Pál gondozásában. A posztumusz kötet a szerző elbeszélői, értekező és publicisztikai munkásságának közlésétől eltekint; verseit, töredékeit, zsengéit és műfordításait hiánytalanul tartalmazza. A második kötet végén a költő pályaképe, Koroda Pál kidolgozásában. Szüry 3837. Egységes, korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
21061.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Erős Kinga: Szavakban lobog. Írók az 1956-os forradalomban. A szerző, Erős Kinga (1977-) kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2019, Orpheusz. Kiadói kartonált papírkötés.
21062.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kemenes Géfin László - Jolanta Jastrzebska: Erotika a huszadik századi magyar regényekben 1911-1947. A szerzők, Kemenes Géfin László (1937-2022) író, költő, kritikus, műfordító és Jolanta Jastrzebska (1945-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Kortárs Kiadó. Kiadói papírkötés.
21063.

Rufpreis:
2 400 HUF

Török Tamás: A vértanú; Erdélyi Mefisztó. Mind a két mű a szerző, Török Tamás (1925-1993) író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1985-1988, Szépirodalom. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21064.

Rufpreis:
1 600 HUF

Horváth Nóra: ,,A szépség szeretői". George Santayana és kortársai. Ikonológia és Műértelmezés 16. Szeged, 2019, JATEPress. Kiadói papírkötés.
21065.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szentkuthy Miklós: Barokk Róbert. Közreadja, sajtó alá rendezte: Tompa Mária. A szerkesztő, a Szentkuthy-hagyaték kezelője, Tompa Mária (1936- ) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozott példány. Pécs, 1991,Jelenkor. Első kiadás. Kiadói papírkötés, benne Mohás Lívia ceruzás aláhúzásaival és jegyzeteivel.
21066.

Rufpreis:
2 400 HUF

21067.

Rufpreis:
1 600 HUF

21068.

Rufpreis:
1 400 HUF

21069.

Rufpreis:
2 400 HUF

Valachi Anna: A színjátékos életei. Főszerepben: Őze Lajos. A szerző, Valachi Anna (1948-2018) író, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1983,Hunga-Print. Kiadói papírkötés.
21070.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nagy Gábor: Kijátszott holnap. Válogatott és új versek. A szerző, Nagy Gábor (1972-) József Attila-díjas költő, író, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2015, Magyar Napló - Hitel Könyvműhely. Kiadói kartonált papírkötés.
21071.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF