Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

Makkai Sándor: Magyarok csillaga. Bp., Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Országgyűlési Könyvtár elajándékozási bélyegzésével és Sponer (Máriássy) Ferenc k. igazgató aláírásával. Kiadói egészvászon kötés, gerinc ragasztott, viseltes állapotban.
20914.

Rufpreis:
1 800 HUF

Lengyel József: Trend Richárd vallomásai, avagy Ante, apud... ultra, trans. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 128 + [4] p. Első önálló kötetkiadás. Dedikált: ,,Atillának [sic!] szeretettel Lengyel József. 70. X. 29". Lengyel József kisregénye először 1965-ban jelent meg, a szerző ,,Mit bír az ember" című kötetében. (Lengyel József Összes művei, 2. kötet.) Aranyozott kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
20915.

Rufpreis:
1 800 HUF

Hergár Emil: Mah-jong szabály. Bp.,1997, Terebess. Az 1925-ös Fischbach K. kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20916.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lengyel József: Bécsi portyák. [Tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 191 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilvinek, Attilának szeretettel Józsi bácsi. 70. XI. 22". (Lengyel József Összes művei, 1. kötet.) Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
20917.

Rufpreis:
1 800 HUF

Proceedings of the Second Convention of American Instructors of the Blind, held at the Indiana Institute for the Education of the Blind, Indianapolis, August 8th, 9th and 10th, 1871. (Liptay Pál gazdasági követ ajándékozási bejegyzésével) Indianapolis, 1871. Indianapolis Printing and Publishing House. 136 p. Kiadványunk az Amerikai Vakok Intézetei második kongresszusának jegyzőkönyve. A gyűlésre 1871. augusztus 8-10-e között került sor a középnyugati Indiana állam fővárosában, Indianapolisban. A nemzetközi sajtóérdeklődés kísérte gyűlésre számos amerikai szövetségi állam elküldte intézeti vezetőit. Dokumentumunk a gyűlések napirendjét közli, a viták leiratát, a távollevő intézetek nyílt leveleit, illetve határozathozatalait. A kötet érdekes bepillantást nyújt a XIX. század emberbaráti intézeteinek beszédmódjába és ünneplésrendjébe: valamennyi ülésszak imával kezdődik, beszédekkel, hozzászólásokkal és vitával folytatódik. A címoldalon Liptay Pál ajándékozási bejegyzése, valamint gyűjteményi bélyegzések. Liptay Pál (sz. 1845) gazdasági képviselő, sajtómunkatárs, hazai és nyugat-európai tanulmányok után több alkalommal a magyar ipari és kereskedelmi kamara képviselőjeként több világkiállításon képviselte a hazai ipar érdekeit, 1871-1872 során beutazta az Egyesült Államokat, vendége volt Ulysses S. Grant elnöknek, valamint az amerikai irodalom egyes íróinak; ajándékozási bejegyzéséből következően feltételezhetően tanúja volt a vakintézeti gyűlésnek is. Saját kezű, kissé későbbről keltezett ajándékozási bejegyzése kötetünk címoldalán: ,,Az orsz. Ipar egyesület könyvtárának Liptay Pál, New York, 1872. jan. 8". Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. Poss.: Országos Magyar Iparegyesület (gyűjteményi bélyegzés). Aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen egykori katalóguscímke nyomaival. Jó példány, ritka.
20918.

Rufpreis:
1 800 HUF

20919.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Hornyánszky Gyula: A homerosi beszédek tömeglélektani vonatkozásukban. [Értekezések a történeti tudományok köréből. XXIII. köt. 10. szám. Bp., 1915, MTA, 92+1 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító levált, szakadt. Felvágatlan lapokkal.
20920.

Rufpreis:
1 000 HUF

20921.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

20922.

Rufpreis:
2 800 HUF

Németh Kálmán: Százezer szív sikolt (Bácsjózseffalva, 1943, szerző kiadása) c. könyv kiadói papírborítója, Márton Lajos grafikája, jelzett a borítón (Márton L 1943, Klösz Budapest), kisebb sérülésekkel, néhány kisebb folttal. Kizárólag a borító, könyv nélkül!
20923.

Rufpreis:
1 600 HUF

Madách Imre: Az ember tragédiája. Pintér Jenő budapesti tankerületi királyi főigazgató előszavával. Bp., [1934], Tolnai, 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással. + Madách: Az ember tragédiája. Buday György fametszetei. Bp., 1984, Múzsák Közművelődési Kiadó, 22 t. Kiadói papírmappában, lapméret: 18,5x16 cm.
20924.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kosztolányi Dezső: Csodát nekem. Bp., 2020, Jaffa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
20925.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF