Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

Hegedűs Árpád: A francia irodalom története. Szentthotthárd, én., Wellisch Béla, 96+4 p. Kiadói papírkötés.
20938.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mikszáth Kálmán: A fészek regényei. Elbeszélések. Bp., 1887., Singer és Wolfner, 166+1 p. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
20939.

Rufpreis:
2 000 HUF

20940.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pilinszky János: Szög és olaj. Próza. Bp., 1982 Vigilia. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
20941.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gombos Gyula: A harmadik út. A szerző, Gombos Gyula (1913-2000) Széchenyi-díjas emigráns irodalomtörténész, újságíró, író, esszéíró által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1990, Püski. Kiadói papírkötés.
20942.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tótfalusi Kis Miklós. Az Amszterdami Biblia kiadásának háromszázadik évfordulója alkalmából, Debrecen, 1985. április 25-27-én megtartott konferencián elhangzott előadások. Reports of the conference on the tricentenary of the Amsterdam edition of the Bible by Nicholas Kis Tótfalusi, Debrecen, Hungary, 25-27 April 1985. Szerk.: Gomba Szabolcsné, Haiman György. Debrecen, 1985., Kossuth Lajos. Kiadói papírkötés, ex libris-szel.
20943.

Rufpreis:
1 600 HUF

Üdvözlet. Szerk.: Borsi-Kálmán Béla et alii. Az egyik szerző, Lezsák Sándor (1949-) József Attila-díjas költő, tanár, politikus által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány. JAK füzetek 21. Bp.,1986,Magvető. Kiadói papírkötés.
20944.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jobbágy Károly: Szentendrei búcsú. DEDIKÁLT! Bp., 1978., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, benne gépelt versekkel, a szövegben javításokkal, valamint beragasztott illusztrációkkal.   A szerző, Jobbágy Károly (1921-1998) József Attila-díjas költő, műfordító által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány! Valamint a költő egy gépelt, aláírt levelével, és autográf levelével egy ünnepség meghívójának hátoldalán Molnár József részére.
20945.

Rufpreis:
2 800 HUF

Rott Sándor: A "kis Rott"-ról. DEDIKÁLT! Zilahy Lajos előszavával. Bp., 1941.,(Kis Gyula és Társa-ny.), 158 p.+3 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos táblákkal.
20946.

Rufpreis:
3 000 HUF

20947.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
20948.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ifj. Zsadányi Nagy Árpád: Április versek. DEDIKÁLT! Kecskemét, 1938, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
20949.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF