Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

20794.

Rufpreis:
2 000 HUF

Birk-Kódex 1474. Az elmék hasonmása, betűhű olvasata és latin megfelelője. Bevezetéssel ellátva közzéteszi: Pusztai István. Codies Hungarici V. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 81+1 p. Oldalszámozáson belül 8 oldalnyi fekete-fehér fakszimilével. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 700 példányban.
20795.

Rufpreis:
5 000 HUF

Márai Sándor: Kabala. Bp., 1936, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20796.

Rufpreis:
4 000 HUF

London, Jack:  The Iron Heel. Moscow-Leningrad, 1934. Co-operative Publishing Society of Foreign Workers in the U. S. S. R. (Printed by Pechatny Dvor, Leningrad). [4] + 307 + [1] p. Jack London (1876-1916) amerikai író ,,The Iron Heel" (A Vaspata) című tudományos-fantasztikus regénye eredeti nyelven először 1908-ban jelent meg. A szociografikus megközelítést a sci-fi és a kalandregények ötlettárával ötvöző Jack London ebben a regényben a munkások forradalmának egy lehetséges változatát tematizálja. Szovjet kiadásunk emlékezetes adaléka Paul Vaillant-Couturier francia kommunista mozgalmár, FKP-alapító, Komszomol-munkatárs kiemelkedően leninista előszava, illetve a regény nóvumnak számító lapalji jegyzetapparátusa, amely a tudományos-fantasztikus regény megfelelően marxista olvasatát van hivatva biztosítani. Néhány oldalon apró foltosság. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20797.

Rufpreis:
4 000 HUF

Őszi harmat után. Istenes, vitézi és virágénekek, mellyeket Balassi Bálint és egyéb neves s névtelen poéták munkáiból a XVI., XVII. és XVIII. századból összegyűjtött Király György. Gyoma, 1921. Kner Izidor ny. 113 + [2] p. Összesen 900 fűzött, 250 félvászon, 50 félbőr bibliofil példányban megjelent régi magyar irodalmi antológia. A Király György irodalomtörténész, műfordító, szerkesztő által összeállított könyv fametszésű könyvdíszeit Kozma Lajos grafikusművész rajzolta. (Kner-klasszikusok 1.) Lévai-Haiman 1.298/c. Madár 7814. Aranyozott, enyhén kopott, enyhén sérült gerincű kiadói félbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott Kner-nyomdajegy. Ritka.
20798.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sztevanovity Dusán:  Csak szöveg. (Dedikált.) (Budapest, 2007). Partvonal Könyvkiadó (Alföldi Nyomda Zrt., Debrecen). 254 + [10] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Marton László barátomnak szeretettel: Sztevanovity Dusán. 2007. 06. 04". Sztevanovity Dusán (sz. 1945) dalszövegíró, dramaturg, színész, zenész, a magyar könnyűzene klasszikus évtizedeinek meghatározó jelentőségű szövegírója. Írt dalszöveget a Metro együttesnek, testvérének, Sztevanovity Zoránnak, az LGT-nek, Presser Gábornak, Kern Andrásnak, Deák Bill Gyulának, Katona Klárinak és másoknak. A Vígszínház nagy sikerű ,,Padlás" című musicalje dalszövegeit is ő szerezte, dalszövegei a magyar könnyűzenei szövegvilág integráns részei. Prov.: Marton László (1943-2019) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Vígszínház meghatározó rendezője és direktora, világszerte ünnepelt színházrendező, egyetemi tanár. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20799.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fekete István: Vuk. Bp., 1967, Móra Ferenc, 87+1 p. Második kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20800.

Rufpreis:
4 000 HUF

Széchenyi István: Garat. Írta 1842-ben gróf Széchenyi István. Sajtó alá rendezte és a mű történetét megírta Viszota Gyula. Budapest, 1912. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 218 p. Első kiadás. Széchenyi István gazdasági reformprogramja részeként 1842 júniusa és 1842 szeptembere között írta Garat című munkáját, melynek közreadásától hosszas megfontolás után eltekintett. Viszota Gyula sajtó alá rendező a levéltári forrásokból kiindulva megkísérelte rekonstruálni a mű szövegét. A szerkesztő hosszú tanulmánya a 175. oldaltól. Az enyhén sérült címoldalon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzések, az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalóguscímke, belső borítóján katalógusbélyegzés. Könyvtári duplum.  Szentkirályi 302a. Pamlényi 189. o. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, javított kiadói borítóban.
20801.

Rufpreis:
6 000 HUF

Murányi-Kovács Endre: Börtön. A szerző, Murányi-Kovács Endre (1908-1968) író, költő, műfordító által DEDIKÁLT példány! Bp., [1936.], Munka, (Antos és Társa ny.) 45+3 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.  Murányi-Kovács Endre költő, műfordító kötetét Kassák Lajos avantgárd folyóirata, a Munka adta ki, a kötetről Radnóti Miklós írt méltatást a Nyugat 1937. áprilisi számában.
20802.

Rufpreis:
8 000 HUF

Verne Gyula: Három orosz és három angol kalandjai. Ford.: Nagy István. Bp., 1904, Franklin, 286+1 p. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított kötéssel, foltos lapokkal.
20803.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Csanády János: Sziklakút. (Dedikált!) Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Csanády János (1932-2021) József Attila-díjas költő, író által Kövendi Judit (1928-1987) újságíró részére dedikált példány.
20804.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gaal Endre: Az ő szonettjei. Anton Wildgans ,,Die Sonette an Ead" című költeménye után szabad átköltés. (Dedikált!) Bp., [1940], Singer és Wolfner, 39+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, helyenként kisebb lapszéli foltokkal. A szerző által Desits György részére dedikált példány.
20805.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF