Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

20818.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Eugen Drewermann: A lényeg láthatatlan. A kis herceg mélylélektani elemzése. Ford.: Liskay Erzsébet. Bp., 1998, Európa - Ré. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére szóló ajándékozási sorokkal (név nélkül.) (DEDIKÁCIÓ?)
20819.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

20820.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Wagner Ferenc (1675-1748): Universae phraseologiae latinae corpus, congestum a. P. Francisco Wagner E S. J. Secundis curis a quopiam ejusdem societatis Sallustiana, Caesareana, Liviana, Corneliana et aliis phraseologiis. I-II. köt. Budae, 1822, Typ. Regiae Univers. Hungariae, 1524 + 83 p. Latin nyelven. Korabeli sérült félbőr-kötésben, sérült gerinc és borító elvált a könyvtesttől, régi possessori bejegyzésekkel, kissé foxing foltos lapokkal.
20821.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tolsztoj, [Lev Nyikolajevics]: Ifjúságom regénye. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók - Nagy Írások. Második sorozat IV. köt. Bp., (1922), Genius, XXIV+437 p. Korabeli, átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Számozott (775./1500) példány.
20822.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Arany János: Arany János munkái I-VI. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Riedl Frigyes. [Teljes.] Budapest, [1902-1907]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 328 p.; 300 p.; 428 + [2] p.; 344 + [2] p.; 287 + [1] p.; 377 + [3] p. A munka beosztása: 1. kötet: Kisebb költemények I. - 2. kötet: Kisebb költemények II. - 3. kötet: Toldi. Toldi szerelme. Toldi estéje - 4. kötet: Buda halála. Csaba királyfi. Az utolsó magyar. Édua. Öldöklő angyal. Daliás idők. Murány ostroma. - 5. kötet: Önéletrajz. Költői elbeszélések - 6. kötet: Prózai dolgozatok. Arany János költői életművét tartalmazó kiadásunk a lírai és elbeszélő költészet nagyját közreadja, az utolsó kötetben pedig nyelvészeti és irodalmi tanulmányaiból válogat. Valamennyi címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Tezla 208. Egységes, díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20823.

Rufpreis:
4 000 HUF

G(róf) L(ázár) K(álmán): Körút az állatkertekben. Olvasókönyv az ifjúság számára. Készítette G. L. K. Bp., 2014, Fővárosi Állat és Növénykert - OSZK. Az 1868-as Lauffer Vilmos reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
20824.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20825.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Toldy Ferenc irodalmi beszédei. I-II. köt. I. kötet: Gyász- és emlékbeszédek. 1833-1855. II. köt.: Emlék és vegyes beszédek.1834-1872. Bp., 1878, Ráth Mór, XI+430 p. 2. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
20826.

Rufpreis:
1 400 HUF

Shakespeare, William:  The Complete Works of William Shakespeare. Edited with a Glossary by W. J. Craig. London, (1957). Oxford University Press. VIII + 1164 + [4] p. William Shakespeare összes műveinek első oxfordi hivatalos kiadása (Oxford Standard Authors Edition) először 1905-ben jelent meg, újraszerkesztett változata pedig 1943-ban. Példányunk az 1943. évi szerkesztés 8. kiadásából való, és a 37 drámaszövegen felül tartalmazza Shakespeare kisepikáját és költeményeit is, a kötet végén mutatókkal, tartalomjegyzékkel. Kéthasábos szövegoldalakkal. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, felül kék festésű lapszélekkel, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20827.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ignácz Rózsa munkái, 4 kötet: Született Moldovában.; Róza leányasszony.; Rézpénz.; Keleti magyarok nyomában. Biczó András rajzaival. Bp., 1941-1943, Dante. Kiadói félvászon sorozatkötésben, a borítókon némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal.
20828.

Rufpreis:
4 000 HUF

Csathó Kálmán: Ilyeneknek láttam őket. I-II. köt. I. köt.: Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színház arcképalbum.; II. köt.: A régi Nemzeti Színház. Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színház arcképalbum II. kötete. Bp., 1957-1960, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítókkal. A szerző, Csathó Kálmán (1881-1964) író, színházi rendező, színházigazgató által DEDIKÁLT példány!
20829.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF