Fodor Sándor: Krónika. (Dedikált!) Bukarest, 1966, Irodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Fodor Sándor (1927-2012) József Attila-díjas erdélyi magyar író, műfordító által Kövendi Judit (1928-1987) újságíró részére dedikált példány.
Sándor András: Híradás a pusztáról. 1945-1950. (Dedikált!) Bp., 1951, Szépirodalmi Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos borítóval. A szerző által dedikált példány.
Diószegi Vilmos: A sámánhit emlékei a magyar népi műveltségben. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Első kiadás! Tulajdonosi bejegyzéssel. Egészvászon kötés, kopottas állapotban, hát borító alsó sarka foltos.
Krúdy Gyula: Pajkos Gaálék. Elbeszélések. Modern Írók Könyvtára. Bp., 1906, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 176+(4) p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Krúdy Gyula: A podolini kísértet. Modern Írók Könyvtára. Bp., 1906, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 259+(1) p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Krúdy Gyula: A szakállszárítón. Modern Írók Könyvtára. Bp., 1906, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 186+(6) p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Anderson, J[erome] A[ugust]: Die Seele, ihre Existenz, Entwickelung und wiederholte Verkörperung. Deutsch bearbeitet und mit einer Vorrede versehen von Ludwig Deinhard. [Lipcse] Leipzig, (1895). Verlag von Wilhelm Friedrich (Druck von Emil Herrmann senior). XXIV + [2] + 280 + [2] p. Első német kiadás. Jerome August Anderson (1847-1903) amerikai tanár, sebész, teozófus. A Teozófiai Társasághoz amerikai ágazatához 1887-ben csatlakozott, a századfordulón a nyugati parti Kalifornia vezető teozófusának számít. A lélekről, a reinkarnációról, a karmáról és kisebb mértékben a hipnózisról írt értekezés eredeti nyelven ,,Reincarnation, a Study of the Human Soul" címmel jelent meg, 1892-ben. Aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén kopott gerincű korabeli félmaroquin kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
Majthényi György: Esteli énekek. DEDIKÁLT! Félvászon kötés, kopottas állapotban. A dedikáció címzettje Antal Sándor (Nagyvárad, 1882. ? koncentrációs tábor, 1944) újságíró, költő, aki Ady Endre köreihez tartozott. 1908-ban előszót írt a Holnapantológia első kötetéhez.