Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

Domanovszky Endre: A bölcsészet szükségképeni tudomány. (Székfoglaló értekezés.) Értekezések a bölcsészeti tudományok köréből II. sz. Pest, 1872, Eggenberger (Athenaeum-ny.), 33+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, sérült, részben szétváló fűzéssel.
20998.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kolligátum, 4 mű (Olcsó Könyvtár sorozat): Kont Ignácz: Aristophanes.; Cherbuliez Victor: Apépi király. Ford.: Berényi László.; Hugo Károly: Bankár és báró.; Szilágyi Sándor: Történeti rajzok. Bp., 1880-1898, Franklin-Társulat. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, ex libris-szel.
20999.

Rufpreis:
2 800 HUF

Tillier, Claude: Szent Flávia. (XII. pamflet.) A pamfletről. (XIV. pamflet.) Franciából ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Karafiáth [Máriusz] Marius. (Dedikált!) Claude Tillier Válogatott Pamfletjei II. Bp., 1909, Benkő Gyula, 2 sztl. lev.+ 121+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, egy-két lapon ceruzás firkával. A fordító, Karafiáth Máriusz (1858-1940) szemész, tisztifőorvos, történész ceruzás dedikációjával.
21000.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bendetz Móric: Grafológiai tanulmányok. 2., 4., 6. füzetek. (6 füzetben teljes). Bp., 1940, Dr. Bendetz és Társa. Kiadói papírkötés, változó állapotban, kisebb sérülésekkel, egy-két kijáró lappal.
21001.

Rufpreis:
1 800 HUF

Biró Zoltán, gelsei: Bethlen. Történelmi eposz. (Dedikált!) Dr. Pekár Gyula előszavával. Bp., 1930, Bethlen Történelmi Eposz Kiadó-társaság, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. Az elülső szennylapon a szerző, Gelsei Biró Zoltán (1874-1942) egészoldalas dedikációjával: ,,Tiszteletpéldány. Nagyságos Mártonffy Géza p. iskolai igazgató úrnak, ínséges hazánk bús korszakában a magyar tanügy jeles apostolának, szebb magyar-idők egyetlen nemzeti reménységének, mélyen hódoló tiszteletével [...] a szerző"
21002.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szalay Károly: A sivatagban. Költemény. (Dedikált!) Bp., 1906, szerzői kiadás (Károlyi György-ny.), 139+(5) p. Első kiadás. A borító Prenoszil Sándor munkája. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, viseltes borítóval, kissé vetemedett kötéstáblákkal, kissé dohos, néhány lap kissé koszos. A szerző, Szalay Károly (1859-1938) író, műfordító által dedikált példány.
21003.

Rufpreis:
1 600 HUF

Lux Ibolya: A vonatsínek párhuzamosak... Czucza Emma emlékére. (Dedikált!) Jókai Füzetek 2007. 58. Pápa, 2008, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, a Magyar Szexológiai Társaság elnöke részére dedikált példány.
21004.

Rufpreis:
2 400 HUF

Czetter Ibolya: A stílus és a formák. A szerző, Czetter Ibolya (1964 - ) nyelvész, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány! Tanulmányok a nyelvművész Márai Sándorról. Szombathely, 1999, Bár. Kiadói papírkötés.
21005.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Benedek Elek: Figurás-mókás történetek. Bp.,[1926.],Franklin, 110+1 p. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, Petrovszky szignóval, kopott borítóval.
21006.

Rufpreis:
6 000 HUF

Riedl Frigyes: Arany János. Bp., 1904., Franklin 1 t. +351 p. 3. kiadás. Átkötött modern papírkötés, foltos címképpel és címlappal.
21007.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kis-Erős Ferenc: Poétika. Hozzákötve: Verstan. Bp., 1916, Szent-István-Társulat, 134+79+1 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány lapon bejelöléssel.
21008.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fáy András szépirodalmi munkái nyolc kötetben, harmadik kötet. Pest, 1844, Geibel Károly. Újrakötött műbőr kötés, lapok foltosak.
21009.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF