Domanovszky Endre: A bölcsészet szükségképeni tudomány. (Székfoglaló értekezés.) Értekezések a bölcsészeti tudományok köréből II. sz. Pest, 1872, Eggenberger (Athenaeum-ny.), 33+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, sérült, részben szétváló fűzéssel.
Kolligátum, 4 mű (Olcsó Könyvtár sorozat): Kont Ignácz: Aristophanes.; Cherbuliez Victor: Apépi király. Ford.: Berényi László.; Hugo Károly: Bankár és báró.; Szilágyi Sándor: Történeti rajzok. Bp., 1880-1898, Franklin-Társulat. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, ex libris-szel.
Biró Zoltán, gelsei: Bethlen. Történelmi eposz. (Dedikált!) Dr. Pekár Gyula előszavával. Bp., 1930, Bethlen Történelmi Eposz Kiadó-társaság, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. Az elülső szennylapon a szerző, Gelsei Biró Zoltán (1874-1942) egészoldalas dedikációjával: ,,Tiszteletpéldány. Nagyságos Mártonffy Géza p. iskolai igazgató úrnak, ínséges hazánk bús korszakában a magyar tanügy jeles apostolának, szebb magyar-idők egyetlen nemzeti reménységének, mélyen hódoló tiszteletével [...] a szerző"
Szalay Károly: A sivatagban. Költemény. (Dedikált!) Bp., 1906, szerzői kiadás (Károlyi György-ny.), 139+(5) p. Első kiadás. A borító Prenoszil Sándor munkája. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, viseltes borítóval, kissé vetemedett kötéstáblákkal, kissé dohos, néhány lap kissé koszos. A szerző, Szalay Károly (1859-1938) író, műfordító által dedikált példány.
Lux Ibolya: A vonatsínek párhuzamosak... Czucza Emma emlékére. (Dedikált!) Jókai Füzetek 2007. 58. Pápa, 2008, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, a Magyar Szexológiai Társaság elnöke részére dedikált példány.
Czetter Ibolya: A stílus és a formák. A szerző, Czetter Ibolya (1964 - ) nyelvész, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány! Tanulmányok a nyelvművész Márai Sándorról. Szombathely, 1999, Bár. Kiadói papírkötés.